Emerytka z Warszawy ujawniła prawdę o waloryzacji emerytur. To masakra!

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Emerytka z Warszawy ujawniła prawdę o waloryzacji emerytur. "To masakra!"

SZOKUJĄCE SŁOWA

Cała prawda o waloryzacji 2023. Emerytka z Warszawy w gorzkich słowach o pieniądzach z ZUS-u: "To masakra!". Przykro tego słuchać

2023-01-30 14:52

Ile wyniesie waloryzacja emerytur 2023? Jak wynika z tabeli waloryzacji, od marca świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) dla emerytów wzrosną o niemalże 15 procent. Niestety, pomimo takiego wzrostu, podwyżka zostanie kompletnie pochłonięta przez drożyznę. – Wysokie ceny atakują nas ze wszystkich stron! Wystarczy pójść do pierwszego, lepszego sklepu i popatrzeć na ceny, chociażby chleba. To jest masakra! – mówi przejęta Wanda Zawada (72 l.).

Waloryzacja emerytur 2023. Wysokie ceny atakują emerytów z Warszawy ze wszystkich stron

Ostatni rok minął pod znakiem wszechobecnej drożyzny. Ceny żywności podskoczyły niemalże o 20 proc., najbardziej, bo o 70 proc., zdrożały oleje i masło. Wzrosły również rachunki za ogrzewanie, czynsze za mieszkanie, ceny gazu, paliw i węgla. Z pomocą dla emerytów i rencistów przychodzi waloryzacja emerytur 2023, której wskaźnik w marcu wyniesie ok. 14,8 proc. Czy to jednak wystarczy?

Jeśli za tę marcową waloryzację będę mogła zapłacić za dodatkowe rachunki, będę zadowolona. Teraz, drożyzna atakuje nas ze wszystkich stron, i to widać bardzo dobrze. Wystarczy pójść do byle jakiego sklepu i popatrzeć na ceny, chociażby chleba. To jest masakra! – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Super Expressu” Wanda Zawada (72 l.).

Minister finansów uspokaja emerytów. Mówi o waloryzacji 2023. Słowa jednak nie wystarczą...

Pomimo wzrostów świadczeń, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pieniędzy nie wystarczy.

Wszystko podrożało. Płacę więcej za czynsz, rachunki, żywność. Mieszkam sama i jeżeli nadal wszystko będzie drożało, może być ciężko – apeluje nasza rozmówczyni.

Na mrożące krew w żyłach wypowiedzi warszawskich seniorów odpowiada minister finansów. – Chciałabym uspokoić seniorów, środki na waloryzację są zabezpieczone bez względu czy będzie to 15 proc., czy więcej niż 15 proc. i od 1 marca ruszą wypłaty. Wstępnie mamy zabezpieczone na waloryzację ponad 42 mld zł – mówiła nam minister finansów, Magdalena Rzeczkowska.

Jednak pomimo zapewnień rządu, emeryci nadal zaglądają głębiej w kieszenie niż powinni. – Kiedy to wszystko się zatrzyma? Na to pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi. Żyjemy w bardzo niepewnych czasach i jedyne, co nam zostało, to czekanie na zmianę, oby na lepsze – podsumowała pani Wanda.

Waloryzacja emerytur 2023: tabela

Ile dokładnie wyniesie waloryzacja emerytur w marcu 2023? Dane ZUS można znaleźć w tabeli waloryzacji w naszym materiale: ZUS ujawnił nowe emerytury! Takie kwoty wypłaci seniorom w marcu. To będzie rekordowa waloryzacja emerytur

Sonda
Czy emerytury w Polsce powinny być wyższe?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają