SZOKUJĄCE CENY

Drożyzna na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Za kubek barszczu trzeba zapłacić nawet 20 złotych!

2022-12-15 21:15

Wielka drożyzna opanowała Jarmark Bożonarodzeniowy na Podwalu. Galopująca inflacja to w końcu aktualna rzeczywistość. Ceny grzanego wina i pysznego jedzenia szokują warszawiaków. Za zwykłą pajdę chleba ze smalcem trzeba zapłacić nawet 23 zł! Co ciekawe, na większości straganów nie ma podanych cenników. Sprzedawcy nie chcą odstraszyć klientów wysokimi cenami? Sprawdziliśmy.

Warszawa. Ceny na jarmarku zwalają z nóg!

Po wakacyjnych paragonach grozy przyszedł czas na zimową edycję. Wszechobecne ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym przy Międzymurzu zwalają z nóg! Trzeba mieć naprawdę gruby portfel, by czegokolwiek spróbować ze straganów wypełnionych kulinarnymi przysmakami i aromatycznymi napojami.

Przyszliśmy tu pierwszy raz. Ceny są grubo przesadzone. Mimo galopującej inflacji nie spodziewaliśmy się takich cenników – powiedzieli w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu” Paulina Techmańska (20 l.) i Szymon Załęski (21 l.), zajadając się pojedynczym oscypkiem z żurawiną, za którego zapłacili aż 7 zł.

Turyści i warszawiacy za kubek wina grzanego zapłacą nawet 30 zł. Za podobny pojemnościowo kubek barszczu czerwonego trzeba wydać już blisko 20 zł, a za pajdę ze smalcem ceny zaczynają się od 10 zł. Pytanie, kogo na to stać?

Jarmark Bożonarodzeniowy w centrum stolicy. Do kiedy będzie otwarty?

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 6 stycznia przyszłego roku. Będzie otwarty od godz. 11 do 22, a w piątki i soboty nawet dłużej, bo do 21.30. Mimo wysokich cen przed niemalże wszystkimi budkami, zwłaszcza w weekendy, ustawiają się gigantyczne kolejki. Jednak wśród rozmów można usłyszeć głównie język angielski i ukraiński.

Stragany z jedzeniem i drobiazgami to nie jedyna atrakcja przygotowana dla warszawiaków i turystów. Na Rynku Starego Miasta wokół Pomnika Syrenki na Starówce ponownie pojawi się lodowisko na którym będzie można się poślizgać w świątecznej scenerii. Będziecie?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Warszawie
Sonda
Czy ceny na jarmarkach światecznych są zbyt wysokie?
Nasi Partnerzy polecają