Weekend z wojskiem

Armaty zagrzmiały w Warszawie. Obchody święta Wojska Polskiego w stolicy

2022-08-15 18:15

W Warszawie w poniedziałek (15 sierpnia) trwały uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Na pl. Piłsudskiego godziny 12 mieszkańcy mogli zobaczyć uroczystości z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Przez cały dzień na mieszkańców czekały w całym mieście pikniki, koncerty i wydarzenia. Chętni mogli nawet poczuć się przez chwilę jak prawdziwi wojacy wchodząc do czołgów i samolotów.

Wielkie żołnierskie święto jak co roku przyciągnęło tłumy warszawiaków. Na Pl. Piłsudskiego tuż po 12 rozpoczęła się wielka uroczystość. Zagrzmiała salwa armatnia, a przed Grobem Nieznanego Żołnierza nastąpiła zmiana warty. Prezydent wręczył odznaczenia. W tym roku znów zabrało jednak najbardziej wyczekiwanego przez mieszkańców wydarzenia. Przez Warszawę nie przeszła tradycyjna defilada. Ministerstwo Obrony Narodowej tłumaczy, że odwołało defiladę ze względu na wojnę na Ukrainie.

Przeczytaj również: Weekend z wojskiem w Warszawie i okolicach. Imprezy, koncerty i wiele atrakcji [DATY I GODZINY]

Zamiast parady mieszkańcy mieli okazję dotknąć wojskowego sprzętu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Z możliwości chętnie korzystali szczególnie najmłodsi. Piknik wojskowy przed Muzeum Wojska Polskiego przyciągnął tłumy warszawiaków. Chętni mogli wejść nawet do kokpitu myśliwca MIG-29. Na pl. Piłsudskiego także nie zabrakło atrakcji. Po oficjalnych uroczystościach państwowych widzowie mogli posłuchać występów orkiestr wojskowych NATO.

Święto Wojska Polskiego. 102 rocznica Bitwy Warszawskiej

W weekend 13-15 sierpnia w Warszawie odbyło się wiele wydarzeń z okazji Święta Wojska Polskiego. Od soboty do poniedziałku włącznie w stolicy i okolicznych miejscowościach na mieszkańców czekały koncerty, defilady i pokazy grup rekonstrukcyjnych. Wszystko z okazji 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Groby weteranów Powstania Warszawskiego cz. 1. Niezapomniani
Sonda
Lubisz Święto Wojska Polskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE