pistolet

i

Autor: unsplash.com

Skandal w wojsku

Mazowsze: Żołnierze Obrony Terytorialnej zgubili broń! Wielka afera pod Nowym Dworem Mazowieckim

2022-08-11 22:39

Wśród „terytorialsów” z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wybuchł skandal. Jak podaje Gazeta Wyborcza, w 64. Batalionie Lekkiej Piechoty w Pomiechówku zniknęła broń palna! Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli w jednostce pod Nowym Dworem Mazowieckim. Żandarmeria Wojskowa prowadzi postępowanie. Co tam tak dokładnie się stało?

Mazowsze: w jednostce wojskowej zniknęła broń

O sprawie pierwsza informował portal wyborcza.pl. Jednostka z Pomiechówka pod Nowym Dworem Mazowieckim, w której wybuchła afera podlega bezpośrednio pod jednostkę 6 MBOT w Radomiu. Afera wybuchła, gdy podczas kontroli nie doliczono się jedne sztuki broni. Chodzi o pistolet VIS 100. 

Przeczytaj również: Wojna na Ukrainie. Mieszkańcy Mazowsza zaciągają się do wojska

"Potwierdzamy, że w 64. blp 6MBOT doszło do zagubienia jednej sztuki broni VIS 100, jednak z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej nie udziela szczegółowych informacji dotyczących zaistniałej sytuacji" – przekazał w korespondencji z redakcją portalu tvn24.pl rzecznik prasowy 6 MBOT.

Pistolet VIS, to samopowtarzalna broń krótka kalibru 9x19 mm. W Wojsku Polskim służy jako broń osobista i jest przeznaczona do walki na krótkim dystansie, do około 50 m.

Przysiega żołnierzy 12 WBOT w Lesznie

Gdzie jest VIS?

Sprawa jest bardzo poważna, a postępowanie prowadzi Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej pod nadzorem prokuratury. Na razie nie wiadomo nic o szczegółach śledztwa.

Sonda
Chciałbyś/chciałabyś wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej?