Śmierć na służbie

Wielka żałoba w Warszawie. Młody strażak zginął na służbie. Morze łez na pogrzebie Marcina Glinki

2022-08-13 11:44

To ogromna strata dla straży pożarnej. Nie żyje 34-letni strażak kpt. Marcin Glinka. Zginął w sobotę (6 sierpnia) w wypadku, wracając z akcji gaśniczej. W piątek (12 sierpnia) na cmentarzu w dzielnicy Włochy odbyły się uroczystości żałobne. W ostatniej drodze towarzyszyli mu przyjaciele, znajomi i rodzina. Został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Śmierć strażaka

Wielki żal i smutek ogarnął stołecznych strażaków. W mediach społecznościowych pojawiły się przykre informacje. - W ostatnią sobotę rano w tragicznym wypadku w czasie służby zginął nasz Kolega z pracy Marcin Glinka. Oficer PSP, ratownik medyczny, człowiek zawsze uczynny i pomocny – wspominają tragicznie zmarłego koledzy.

Przeczytaj również: Nie żyje strażak Sławomir Marat. Wieloletni funkcjonariusz PSP w Mławie miał 61 lat

34-letni strażak zginał tragicznie na służbie. Pozostawił żonę i dwoje dzieci. W Państwoej Straży Pożarnej służył od 10 lat. Pośmiertnie został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Złotym Krzyżem Zasługi oraz awansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do stopnia starszego kapitana.

W piątek odbyły się uroczystości pogrzebowe. Strażak został pożegnany przez warte honorową. - Oddając hołd zmarłemu koledze, został wystawiony czteroosobowy posterunek honorowy – informuje PSP w mediach społecznościowych. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11 od mszy świętej żałobnej w Kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny na warszawskim Ursusie. Następnie ciało zmarłego spoczęło na cmentarzu parafialnym przy ulicy Na Krańcu.

Śmierć strażaka. Dramatyczny apel o pomoc

Koledzy tragicznie zmarłego proszą o wsparcie dla jego rodziny. Uruchomili zbiórkę internetową, która ma wesprzeć osierocone dzieci i wdowę. Pieniądze można wpłacić TUTAJ.

Osy zabiły strażaka Marcina
Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE