Emerytura z ZUS trafiła do niewłaściwej osoby. Wściekła emerytka odmówiła zwrotu

i

Autor: SE/ KRP II

Szokujący incydent

Emerytura z ZUS trafiła do niewłaściwej osoby. Wściekła emerytka odmówiła zwrotu

2023-08-03 14:39

Szokujący incydent na Mokotowie w Warszawie. Emerytura z ZUS trafiła nie do tej seniorki, co trzeba! Sprawa wyszła na jaw dopiero wtedy, kiedy starsza kobieta upoważniona do pobierania świadczenia, upomniała się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o swoje pieniądze. Okazało się, że pracownik poczty przekazał przekaz pieniężny z ZUS… jej sąsiadce.

Warszawa, Mokotów. Emerytura z ZUS trafiła do niewłaściwej osoby

Pomyłka jednej osoby i zachłanność drugiej sprawiły, że seniorka z Mokotowa nie dostała swojej emerytury z ZUS! Wszystko zaczęło się od tego, że pracownik Poczty Polskiej wręczył przekaz pieniężny z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie tej osobie, co trzeba. 1835,45 miała otrzymać lokatorka jednego z mieszkań przy ul. Dąbrowskiego. Tak się jednak nie stało. Sprawa wyszła na jaw, gdy upoważniona do otrzymania emerytury z ZUS seniorka poszła do placówki upomnieć się o swoje pieniądze.

Zachłanna 64-latka pozbawiła sąsiadkę emerytury z ZUS-u

Okazało się, że świadczenie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych trafiło do... sąsiadki z naprzeciwka poszkodowanej emerytki! 64-latka nie chciała jednak zwrócić przywłaszczonej sumy pieniędzy. Kobieta tłumaczyła, że otrzymaną przez pomyłkę emeryturę wydawała na codzienne potrzeby, bo ona również potrzebuje pieniędzy.

- Mając świadomość, iż nienależnie pobrała pieniądze, kobieta została zatrzymana przez mokotowskich stróży prawa do wyjaśnienia - przekazała asp. Iwona Kijowska z policji na Mokotowie. - Śledczy, nieuczciwej 64-latce przedstawili, zarzut przywłaszczenia powierzonych pieniędzy, za który grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodała policjantka.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje mokotowska prokuratura.

Emerytura z ZUS trafiła do niewłaściwej osoby. Wściekła emerytka odmówiła zwrotu

i

Autor: KRP II - Mokotów, Ursynów, Wilanów Emerytura z ZUS trafiła do niewłaściwej osoby. Wściekła emerytka odmówiła zwrotu
Sonda
Obawiasz się kwoty swojej emerytury?