Grobowiec faraona Tutenchamona w Warszawie! Wyjątkowa wystawa w Muzeum Nowa Praga

i

Autor: materiały prasowe Grobowiec faraona Tutenchamona w Warszawie! Wyjątkowa wystawa w Muzeum Nowa Praga

Wspaniałe wieści

Faraon zostaje w stolicy na dłużej! Wyjątkowa wystawa w Muzeum Nowa Praga

2023-03-22 15:47

Wystawa „Tutanchamon - Grobowiec i Skarby” cieszy się w Warszawie ogromną popularnością, a chętnych, by poznać historię i miejsce pochówku młodego faraona nie brakuje. Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli odwiedzić Muzeum Nowa Praga mamy świetną wiadomość – wystawa zostaje w Warszawie do 25 czerwca!

Grobowiec Tutanchamona zostaje w Warszawie na dłużej!

- To jedna z najbardziej imponujących wystaw na świecie. Oszałamia nie tylko przepych i liczba przedmiotów, ale także ich nienaganne wykonanie. Fascynuje niesamowicie zawiła spuścizna kulturowa i religijna, jaką ten starożytny skarb przekazał światu. Wiele jego tajemnic pozostało nieodkrytych. Dzięki imponującej instalacji wystawy można dosłownie znaleźć się we wnętrzu starożytnego grobowca i na własnej skórze doświadczyć wszystkich tych liczących sobie ponad trzy tysiące lat sekretów - zachęca Krzysztof Kirejczyk, rzecznik prasowy wystawy.

Z tymi słowami trudno się nie zgodzić. Dzięki unikalnej metodzie wystawienniczej i bezpłatnemu audioprzewodnikowi odwiedzający wystawę są dosłownie wciągnięci w historię odkryć Howarda Cartera, który w szczegółowy i jednocześnie zabawny sposób opisuje wszystkie eksponaty.

To właśnie brytyjski archeolog Howard Carter w 1922 roku odkrył praktycznie nienaruszony faraoński grobowiec ze wszystkimi jego skarbami. Wystawa "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" przedstawia święte przedmioty, statuetki, klejnoty i sarkofagi leżące dokładnie w tych samych miejscach, w których niegdyś zostały znalezione! Zwiedzający wystawę w Muzeum Nowa Praga mają okazję zobaczyć ponad 1000 wspaniałych przedmiotów, w tym znaną na całym świecie złotą maskę pośmiertną Tutenchamona i jego oszałamiający pozłacany sarkofag. 

Wszystkie eksponaty zostały wykonane w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem tradycji rzemieślniczej sprzed tysięcy lat, pod ścisłym nadzorem światowych egiptologów. Dzięki temu, że są to idealne repliki, wszystkie przedmioty z grobowca faraona Tutenchamona można zgromadzić w jednym miejscu, tworząc fascynujący obraz starożytnej, zaawansowanej cywilizacji.

Nie przegap okazji! Poznaj historię najpopularniejszego grobowca faraona!

Wystawa "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" to nie lada atrakcja nie tylko dla dorosłych wielbicieli starożytnych kultur, ale także dla dzieci, które uwielbiają nowe i niezwykłe doświadczenia.

Bilety oraz więcej informacji o wystawie dostępne są teraz na stronie www.tut-warszawa.pl. Co więcej, dla grup szkolnych, po wcześniejszej rezerwacji, dostępny jest specjalny, zniżkowy wstęp. Na zniżki mogą liczyć również seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, dostępne są także bilety rodzinne. Z kolei w każdą niedzielę można poznać sekrety Tutanchamona podczas zwiedzania z egiptologiem!

Sonda
Interesujesz się historią starożytnych cywilizacji?