Koszmar

Fatalny wypadek w Warszawie. Bus wywrócił się na drodze, wielu rannych

2023-08-02 10:06

Koszmarny wypadek na Okęciu w Warszawie. We wtorek późnym wieczorem, 1 sierpnia, na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Hynka bus przewożący pasażerów zderzył się z taksówką. Ranne w wypadku zostały cztery osoby. Zostały one przetransportowane do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Fatalny wypadek na Okęciu w Warszawie

Służby informację o koszmarnym wypadku na Okęciu, na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Hynka, otrzymały we wtorek, 1 sierpnia, około godz. 23. - Miały się tam zderzyć dwa mercedesy - pojazd osobowy (taksówka - przyp. red.) oraz bus - przekazała w rozmowie z „Super Expressem” Gabriela Putyra z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu zaroiło się od służb. Po zderzeniu pojazdów bus przewrócił się na bok, opierając o barierki i sygnalizator świetlny. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że pojazdem podróżowało wówczas około 20 osób. Kolejne cztery jechały taksówką.

W wypadku ranne zostały cztery osoby. - Była to dwójka pasażerów podróżujących busem oraz dwie osoby z pojazdu osobowego - poinformowała Gabriela Putyra. Zostały one przetransportowane do szpitala.

Policja ustala przyczyny wypadku

Jak dodała policjantka, na miejscu przebadano obydwu kierowców na obecność alkoholu. Byli trzeźwi. Funkcjonariusze z komendy rejonowej policji będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku. Nieoficjalne źródła podają, że to kierowca busa wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wówczas uderzyła w niego taksówka.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?