MAJĄ DOŚĆ

Garnki drżą, a ludzie grzmią. „Ten remont nie daje nam żyć”. Uciążliwa przebudowa niszczy życie mieszkańców

2023-06-05 16:30

Przebudowa ul. Wspólnej w Komornicy to gigantyczna inwestycja, która wiąże się z utrudnieniami zarówno dla mieszkańców, jak i dla kierowców. Wszyscy w okolicy mają już dość tego głośnego remontu. – Przez ten remont nie możemy normalnie żyć! Garnki w kuchni się trzęsą – opowiadają obrazowo.

Komornica. Uciążliwy remont nie daje żyć mieszkańcom!

Prace na ul. Wspólnej trwają od marca. W ramach inwestycji na jezdni położona zostanie nowa nawierzchnia i wyremontowane chodniki. – Pierwszy etap objął odcinek dwóch kilometrów, na którym wykonano frezowanie nawierzchni. Z uwagi na konieczność zapewnienia mieszkańcom dojazdu do ich nieruchomości oraz kursowania komunikacji zbiorowej zamawiający zdecydował się na prowadzenie robót przy utrzymaniu ruchu kołowego – przekazała nam Monika Kosewska, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Legionowie.

A to oznacza zdwojony huk aut jadących po zerwanej nawierzchni.

Jeździmy po dziurach, kurz betonowy unosi się w powietrzu. Niektóre samochody jeżdżą po zerwanej nawierzchni tak szybko, że garnki w kuchni dygoczą. Wszystko się trzęsie! Nie widać końca naszej katorgi – grzmi mieszkaniec Komornicy Łukasz Nadworski (36 l.).

Mieszkańców irytuje też przedłużająca się przerwa w niekończącym się remoncie. Urzędnicy ze starostwa zapewniają, że inwestycja idzie zgodnie z harmonogramem. Koniec uciążliwości ma nastąpić w wakacje. Finał remontu przewidziano w sierpniu. – Powstające uciążliwości i utrudnienia są elementem nieuniknionym, a zamawiający i wykonawca dokładają wszelkich starań, aby były one minimalizowane i trwały możliwie krótko – zapewnia Monika Kosewska.

Remont ulicy jest dofinansowany 4 mln zł w ramach Polskiego Ładu. Całkowita wartość inwestycji to 7,5 mln zł.

Oburzeni mieszkańcy walczą z wykonawcą i starostwem. Kiedy ich drogą będzie można normalnie przejechać?
Sonda
czy uważasz ten remont za słuszny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany