Potworne

Gigantyczny pożar piekarni w Małopolu. 150 osób ewakuowanych

2023-02-02 8:28

Ogromny pożar wybuchł w środowy wieczór (1 lutego) w kompleksie budynków piekarni w miejscowości Małopole w pow. wołomińskim. Ogień zniszczył jedną z największych piekarni w Polsce! Z płonącego zakładu zostało ewakuowanych około 150 pracowników. Akcja gaśnicza trwała całą noc. Działania strażaków zakończyły się przed godz. 6 w czwartek, 2 lutego.

Płonęła jedna z największych piekarni w Polsce. Potworny pożar w Małopolu

Do pożaru budynków piekarni przy ul. Granicznej w Małopolu, pomiędzy Wołominem a Wyszkowem, doszło w środę (1 lutego) około godz. 20. Jak informował wówczas rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski, z zakładu zostało ewakuowanych około 150 pracowników. "Pożar powstał w jednej z hal produkcyjnych, w której znajdowały się dwa piece oraz m.in. ok. 2 km folii do pakowania chleba” - przekazał bryg. Kierzkowski. Płonęła przestrzeń pomiędzy dachem i sufitem. Do pożaru miało dojść na skutek awarii silnika taśmociągu.

Całonocna akcja gaśnicza

Strażacy walczyli z szalejącym żywiołem przez całą noc. Na miejscu działało około 150 strażaków i 45 pojazdów gaśniczych. W czwartek, 2 lutego, przed godz. 6 druhowie zakończyli gaszenie pożaru. Na szczęście niszczycielski żywioł ograniczył się do jednej strefy pożarowej i nikt nie został ranny.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany