Groził taksówkarzowi pistoletem. Nowe fakty ws. napaści na Targówku [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-09-10 12:31 AGO
Napastnik usłyszał zarzuty
Autor: policja.pl Napastnik usłyszał zarzuty

Zamówił przejazd, a gdy dojechali w okolice lasu wyjął broń i groził taksówkarzowi śmiercią. Mężczyzna, który dokonał rozboju usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Zobacz wideo z zatrzymania mężczyzny.

O zdarzeniu pisaliśmy 4 września. Taksówkarz realizował kurs, a kiedy pasażer został zawieziony we wskazane miejsce, zaatakował taksówkarza. Wyjął broń i groził śmiercią. Zastraszony taksówkarz został okradziony na około 1000 zł. Agresor zabrał też kasę fiskalną, terminal płatniczy i telefon taksówkarza. Następnie napastnik uciekł do Lasu Bródnowskiego. Na miejscu szybko pojawiła się policja. Przeprowadzono obławę i szybko zatrzymano mężczyznę. W akcji brało udział kilkudziesięciu policjantów.

Napastnik miał przy sobie pistolet pneumatyczny i skradziony telefon.

Mężczyzna miał przy sobie pistolet
Autor: policja.waw.pl Mężczyzna miał przy sobie pistolet

- Za to zdarzenie mężczyźnie zostały przedstawione w prokuraturze dwa zarzuty dotyczące usiłowania rozboju na taksówkarzu i zarzut kradzieży jego mienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny 2-miesięczny areszt - mówi podkom. Paulina Onyszko, Komenda Stołeczna Policji.

Mówi podkom. Paulina Onyszko, Komenda Stołeczna Policji:

Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet dwanaście lat.