Młodziutki rolnik Kuba zginął rażony prądem podczas pracy. Makabryczna śmierć na polu!

2021-09-24 16:24
Guzów: Kuba zginął rażony prądem. Makabryczna śmierć 22-latka
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/distelAPPArath Guzów: Kuba zginął rażony prądem. Makabryczna śmierć 22-latka

Makabryczna śmierć 22-latka podczas prac rolnych. Kuba zginął rażony prądem. Kombajn do kukurydzy zahaczył o linię wysokiego napięcia, doszło do tragedii. Młody rolnik uciekał z maszyny z gaśnicą w ręku. Niestety, na pomoc było już za późno. Lekarz stwierdził zgon na miejscu. Czy tej tragedii można było uniknąć? Jej okoliczności bada policja.

Przerażający wypadek w Guzowie (pow. żyrardowski) na Mazowszu. 22-letni Kuba zginął tragicznie podczas zbiorów kukurydzy. Okoliczności makabrycznej śmierci młodego mężczyzny wyjaśnia teraz policja i prokuratura. Co tam się stało?! Wszystko wydarzyło się w środę, 22 września w nocy, przed godz. 23.00. – Kombajn koszący kukurydzę zawadził zbiornikiem o linię wysokiego napięcia. W wyniku porażenia prądem zginął 22-letni operator kombajnu. Jest to ogromna tragedia – napisali w sieci druhowie z OSP KSRG Guzów, którzy interweniowali na miejscu makabrycznego wypadku. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy i szybkiej interwencji służb, życia 22-latka nie udało się uratować. Kuba zmarł rażony prądem na środku pola w Guzowie.

Zobacz też: Pasażer dostał zawału w taksówce. Na pomoc ruszyli strażnicy. O włos od dramatu

Okoliczności tragedii bada policja. Jak wynika z ustaleń mundurowych, 22-latek zbierał kukurydzę kombajnem, a w pracach towarzyszył mu 60-latek, który kierował ciągnikiem z przyczepą. W pewnym momencie doszło do tragedii. Starszy z mężczyzn zobaczył coś bardzo niepokojącego. Ruszył na ratunek 22-latakowi.

Super Raport 24.01 (Goście: Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, dr Paweł Grzesiowski - immunolog) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski

Gdy kierowca ciągnika zauważył, że z maszyny 22-latka ulatnia się dym, ostrzegł go, a następnie widział, jak kierowca kombajnu ucieka z pojazdu, trzymając w ręku gaśnicę. Po chwili 60-latek podjechał bliżej, aby oświetlić zepsutą maszynę. Wtedy to zauważył, że za kombajnem leży drugi kierowca, a skrzynia ładunkowa maszyny dotyka linii energetycznych wysokiego napięcia – relacjonuje st. sierż. Monika Michalczyk z żyrardowskiej policji.

60-latek zaczął od razu udzielać pomocy młodszemu mężczyźnie. Po chwili na miejscu było pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło linię wysokiego napięcia i służby ratunkowe. Niestety, na pomoc było już za późno. – Lekarz, pomimo udzielanej pomocy poszkodowanemu, stwierdził zgon mężczyzny – dodaje Michalczyk.

Służby apelują o ostrożność i rozwagę podczas jesiennych prac rolnych. – Aktualnie mamy czas zbiorów owoców i warzyw do spichlerzy. Wiąże się to najczęściej z intensywną pracą różnymi maszynami. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych – apelują strażacy ochotnicy z OSP KSRG Guzów, którzy opublikowali też w sieci dramatyczne zdjęcie z miejsca tragedii.

Sonda
Czy prace remontowe, rolne, związane z naprawą maszyn, są zawsze bezpieczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE