Pasażer dostał zawału w taksówce. Na pomoc ruszyli strażnicy. O włos od dramatu

i

Autor: Pixabay Pasażer dostał zawału w taksówce. Na pomoc ruszyli strażnicy. O włos od dramatu

Pasażer dostał zawału w taksówce. Na pomoc ruszyli strażnicy. O włos od dramatu

2021-09-24 15:10

Ta podróż mogła skoczyć się tragicznie. Pasażer taksówki dostał zawału i natychmiast musiał trafić pod opiekę lekarzy. Całe zdarzenie miało miejsce na ulicy Żytniej. To właśnie tam strażnicy miejscy zauważyli taksówkarza, który wzywał ich na pomoc.

Strażnicy miejscy z Warszawy około godz. 0.40 w nocy 21 września patrolowali Wolę. Na ulicy Żytniej funkcjonariusze zauważyli kierowcę taksówki, który dawał im znaki, by się zatrzymali.

- O tej porze zdarzają się czasem kierowcom problemy z niesfornymi pasażerami - mówią mundurowi. 

Strażnicy nie spodziewali się, że tym razem chodzi o czyjeś życie. Kierowca taksówki poinformował funkcjonariuszy, że jego pasażer prawdopodobnie dostał zawału i poprosił, by strażnicy udzielili mu asysty w szybkim przewiezieniu chorego mężczyzny do szpitala. Najbliższą placówką był szpital Wolski przy ulicy Kasprzaka.

Zobacz koniecznie: Koszmar mieszkańców Ursynowa. Policjanci masowo chodzą na L4. Złodzieje już zacierają ręce?

Strażnicy włączyli w radiowozie niebieskie światła sygnalizacyjne i polecili kierowcy, aby jechał za nimi. Po kilku minutach konwój był już przed oddziałem ratunkowym.

Chorym mężczyzną zajął się personel szpitala.

Poradnik Zdrowie: zawał serca
Sonda
Jak oceniasz pracę straży miejskiej w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE