Mały Henio potrzebuje pomocy. Chce wygrać walkę z potworną chorobą

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS

Zbiórka internetowa

Henio Maciocha choruje na neuroblastomę. Pomóż mu wygrać walkę z rakiem!

2022-08-05 17:17

Trwa walka 4-letniego Henia z nowotworem. Chłopiec pozornie wygląda na całkowicie zdrowego. Ma mnóstwo energii i wszędzie go pełno. Jednak rodzice drżą w obawie o jego życie każdego dnia. Niedawno malec wygrał wielką bitwę z guzem wielkości pięści. Dziś, gdy jego największy wróg jest w remisji, chłopiec pilnie potrzebuje piekielnie drogiej szczepionki, by choroba nie nawróciła.

Henio Maciocha prawie wygrał walkę z rakiem. Pilnie potrzebuje twojej pomocy 

Siedzimy na tykającej bombie. Uciekający czas niczym zapalony lont wzmaga nasze przerażenie. Czy zdążymy zebrać 1,5 mln zł? Czy uda nam się uratować naszego małego synka? - pytała podczas rozmowy z dziennikarzem „SE” mama 4-letniego Henia.

Złośliwy nowotwór - neuroblastoma

Henio Maciocha walczy z bardzo złośliwym nowotworem – neuroblastomą. Jego życie wisi na włosku. Przetrwał chemioterapię, operację wycięcia gigantycznego guza, radioterapię, autoprzeszczep szpiku i immunoterapię. To jednak nie wszystko. Jego choroba to podstępny przeciwnik, który bardzo często wraca. Dlatego zaraz po zakończonym leczeniu, należy Heniowi podać specjalną szczepionkę przeciwko wznowie. Niestety, jej koszt jest ogromny i wynosi około 1,5 mln zł.

Mały Henio potrzebuje pomocy. Koncert charytatywny w domu pomocy społecznej w Pruszkowie

Internetowa zbiórka dla Henia

- Odkąd rak wdarł się bez pytania do naszego życia, liczy się tylko jedno – to, by nasz synek żył. Z zaciśniętymi zębami przejdziemy przez piekło, które zgotowała nam choroba, by tylko ratować nasze dziecko – mówiła mama podczas charytatywnego koncertu, zorganizowanego w domu pomocy społecznej w Pruszkowie, m.in. dla Henia. Niestety, rodzice malca, choćby stawali na głowie, sami nie są w stanie zapłacić olbrzymiej ceny za ostatni etap jego leczenia. - Ze łzami w oczach prosimy o pomoc, bo to jedyna szansa, aby uratować Henia – podkreśliła mama 4-latka.

Wpłaty dla Henia można dokonać na stronie internetowej zbiórki www.siepomaga.pl/henio-maciocha.

Sonda
Czy powinien powstać specjalny fundusz, wspierający finansowo rodziny ciężko chorych dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE