Magda Gessler

i

Autor: Cezary Pecold/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Express

Pączki u Gessler drogie jak KAWIOR. Cena dosłownie zwala z nóg. Absolutna przesada?

2021-02-06 6:14

Magda Gessler jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd. Słynie nie tylko z "Kuchennych Rewolucji", ale ma też własne restauracje i cukiernie, w których można kupić prawdziwe specjały. Tymczasem w kalendarzu nieubłagalnie zbliża się Tłusty Czwartek. Rozstrzał pomiędzy cenami pączków w Warszawie jest tak duży, że niektóre z nich zwalają z nóg. Czy warto płacić za jednego pączka często niebotyczne kwoty? Jedno jest pewne - w poszukiwaniu najlepszego wypieku w przystępnej cenie do sklepów i cukierni jak co roku wyruszą dzikie tłumy. Ile kosztują pączki u Magdy Gessler? Postanowiliśmy to sprawdzić i byliśmy w dużym szoku.

Pączki u Gessler drogie jak kawior

Przepis na udany Tłusty Czwartek? Zaopatrzyć się w dobre pączki, w przystępnej cenie. Im bliżej jednak do tego święta, ceny wypieków rosną, jakby sprzedawane produkty były ze złota! Rekordzistką jest Magda Gessler i jej córka Lara. Za swoje pączki chcą od klientów nawet 11 złotych za sztukę! Taką cenę zobaczymy w ich cukierni Słodko Słony i U Fukiera. Kwestia oceny jakości i smaku pozostaje do oceny kupującym, jednak należy sobie zadać pytanie, czy taka cena to już nie przesada? 

NIE PRZEGAP: Tak mieszkają Trzaskowscy. Te zdjęcia mówią wszystko

Na szczęście nie w każdej słynnej cukierni za jednego pączka musimy płacić jak za zboże. Te z logo A.Blikle smażone od 1869 roku i uchodzące często za niedościgniony wzór do tej pory, w okolicach Tłustego Czwartku kosztowały 3,20 zł za sztukę. W Cafe Bristol za pączka z różanym nadzieniem trzeba było zapłacić 4,50 zł. U Pawłowicza, ciepły pączek z wiśnią czy czekoladą to koszt 3 zł, a z marmoladą 2,80 zł. Za 2 zł można kupić pączki np. w piekarniach Grzybki, po 2,20 zł w najsłynniejszej pracowni Zagoździńskiego na Górczewskiej, a za 2,70 zł u Cieślikowskiego. 

Drogie pączki u Gessler, taniocha w marketach

Absolutnymi rekordzistami i tak są pączki produkowane na masową skalę, sprzedawane w marketach takich jak Biedronka, Lidl, Auchan czy Tesco. Tam ceny za sztukę to 69, 49, a nawet 39 groszy! Tylko pytanie czy zależy nam na unikalnej recepturze tradycyjnej cukierni, czy pączkach z masowej produkcji. Tu wybór zostaje już po stronie kupujących. 

Kiedy wypada Tłusty Czwartek?

Tłusty Czwartek w 2021 roku wypada 11 lutego. To ostatni czwartek przed Wielkim Postem wielkanocnym. Geneza „święta pączkożerców” sięga czasów pogańskich, gdy tradycją było po prostu objadanie się. Chrześcijanie przejęli to święto i powiązali z okresem przygotowań do Wielkanocy, a konkretniej - Wielkim Postem, gdy wierni powinni zachować wstrzemięźliwość, np. rezygnując ze słodyczy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE