Idealny prezent na Dzień Dziecka? Mamy ciekawe propozycje!

2020-05-25 10:07 Artykuł Sponsorowany
Idealny prezent na Dzień Dziecka? Mamy ciekawe propozycje!
Autor: materiały partnera

Dzień Dziecka 2020 zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że wielu rodziców zastanawia się, jaki prezent sprawić swoim pociechom. Tymczasem sprostanie wymaganiom współczesnego dziecka, nie jest łatwym wyzwaniem. Nie wystarczy już bowiem tablet, czy rower, który stał się passé. Czym zatem uszczęśliwić najmłodszych? Mamy kilka ciekawych propozycji!

Kupowanie prezentów to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie - niejednokrotnie trzeba pogłówkować, by trafić w gust i być oryginalnym. Są jednak evergreenowe upominki, które nie stracą na atrakcyjności, a dodatkowo obudzą w dziecku pasję tworzenia i pozwolą na rozwijanie umiejętności. Mowa o instrumentach, które będą wielką radością dla każdego małego muzyka. Co najlepiej wybrać?

Obudź w dziecku gwiazdę!
Autor: materiały partnera

Zabawa w muzyka

Wszystko zależy od wieku dziecka. Najlepszy na rozwój muzyczny jest okres przedszkolny, gdy dziecko ma już dobrze rozwinięty słuch i może z łatwością nauczyć się czytania nut. Dobrym wstępem może być zapisanie pociechy do szkoły tańca lub rytmiki, gdzie pozna podstawy dobrego rytmu i ruchu. Prawdziwe zamiłowanie do muzyki można osiągnąć także za pomocą instrumentów - oczywiście tych dla początkujących.

Co sprawdzi się najlepiej dla początkującego przedszkolaka? Na przykład prosty keyboard, harmonijka, dzwonki, kazoo czy ukulele, np. z kolorowej serii FLIGHT TUS. Idealny dla maluchów będzie także zestaw perkusjonaliów KUGO LT5, który nie tylko pozwoli im na rozwinięcie poczucia rytmu, ale też przyniesie mnóstwo frajdy!

Szkolne ambicje

Gdy nasz maluch jest już w wieku szkolnym, można pomyśleć o nieco większych instrumentach, które pozwolą na kreatywne spędzanie wolnego czasu, rozwijanie umiejętności i budowanie muzycznej pasji. Bardziej angażująca niż ustna harmonijka, czy... telefon komórkowy mogą okazać się gitary - zarówno klasyczne, akustyczne, jak i elektryczne. Dobrym pomysłem może okazać się zakup elektroakustycznej gitary TAKAMINE GX18CE-NS, która z całą pewnością pozwoli na upust wyobraźni i muzycznych emocji. Alternatywą może być ukulele Kohala lub bardziej zaawansowane keyboardy.

Ciekawe hobby, które pozwala na rozwój jest też korzystne dla inteligencji i mózgu dziecka. Jak przekonują specjaliści z Salonów Muzycznych Riff - dzięki zaangażowaniu w wykonywaną muzykę poprawia się pamięć słuchowa maluchów oraz zwiększa się ich potencjał intelektualny.

- Daje to pozytywne efekty także podczas nauki w szkole, a nawet w wielu dyscyplinach sportowych. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko osiągało dobre wyniki w różnych dziedzinach, oprócz gry na instrumentach strunowych i klawiszowych, zaproponuj mu również skrzypce lub perkusję - zaznaczają eksperci.

 

Instrument
Autor: materiały partnera

Dobry prezent dla licealisty? Perkusja!

Młodzieńczy okres buntu może zostać powstrzymany... przez muzykę! Jeśli Twoja pociecha na poważnie interesuje się graniem na instrumentach, to warto wspierać i rozwijać ten talent. Większa pewność siebie i determinacja w osiąganiu celów to coś, co pozwoli na lepszy rozwój nastolatka.

Dla rockującego licealisty idealnym prezentem będzie dobra gitara elektryczna, która będzie pierwszym krokiem w spełnianiu muzycznych fantazji i wydaniu własnego albumu. Dla pobudzonych nastolatków fantastycznym prezentem będzie perkusja elektroniczna NUX DM-2 DIGITAL DRUM, która pozwoli wyładować nadmiar energii. Ciekawym pomysłem może być też harmonijka metalowa Be Joe, którą można wykorzystać w wielu stylach muzycznych.

Potrzebujesz więcej pomocy i porad? Zgłoś się do specjalistów z Salonów Muzycznych Riff - zajrzyj na stronę internetową lub odwiedź jeden z trzynastu salonów zlokalizowanych na terenie całej Polski!

Artykuł Sponsorowany