IKEA Targówek

i

Autor: EAST NEWS IKEA Targówek

Ikea na Targówku zatrudni uchodźców. Dostaną płatne staże i atrakcyjne benefity

2022-01-20 9:02

Ikea na Targówku wychodzi z wyjątkową inicjatywą. Zatrudni uchodźców znających język polski na poziomie co najmniej komunikatywnym na płatne staże. Jest to element współpracy z Fundacją Ocalenie, która na co dzień pomaga osobom z doświadczeniem uchodźczym. Nowi pracownicy sześciomiesięczny staż w sklepie IKEA rozpoczną jeszcze w marcu tego roku. Wiadomo już, na jakie oferty pracy i dodatkowe benefity mogą liczyć.

Ikea na Targówku zaskoczyła swoją decyzją. W ramach współpracy z Fundacją Ocalenie sklep zatrudni osoby z doświadczeniem uchodźczym. "Razem z @IKEAPolska rozpoczynamy projekt stażowy dla uchodźców i uchodźczyń" - poinformowała we wtorek na Twitterze Fundacja Ocalenie.

W ramach tego wyjątkowego projektu Ikea na Targówku zatrudni na płatnym stażu 10 osób posiadających status uchodźcy (jak również ochronę uzupełniającą, zgodę na pobyt tolerowany, zgodę na pobyt ze względów humanitarnych oraz dla osób w procedurze o uzyskanie wymienionych statusów, posiadających zezwolenie na pracę), znających język polski na poziomie co najmniej komunikatywnym. Staże te będą trwały 6 miesięcy, od marca do sierpnia 2022 roku.

Będą one realizowane w pięciu działach sklepu Ikea: IKEA Food, Logistyka, Sprzedaż, Obsługa Klienta, Dział Kas. Warto dodać, że w pierwszych dwóch wystarczy znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym. W pozostałych wymagany jest już stopień średnio zaawansowany.

Co oferuje Ikea uchodźcom?

W ramach stażu uchodźcy będą mieli zapewnioną umowę o pracę na ¾ etatu z wynagrodzeniem w wysokości około 2646 zł brutto. Dokładna kwota zależna będzie od liczby godzin przepracowanych w miesiącu. Dodatkowo nowi pracownicy otrzymają pakiet udogodnień do wyboru. Będą to m.in.. rozszerzony pakiet opieki medycznej Medicover, kartę Multisport, punkty do wydania np. na kino, zakupy, restaurację, wycieczki.

To jeszcze nie koniec. Ikea zapewnia także: 15 proc. zniżkę pracowniczą na zakupy w IKEA, kantynę pracowniczą (w niej m.in. dwudaniowy obiad za 5 złotych), kredyt 0 proc. na zakupy w IKEA, grafiki układane z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, a także dodatkowe dni wolne urlopu tacierzyńskiego z okazji narodzin dziecka i ubezpieczenie NNW.

Uchodźcy, którzy będą odbywali staż w sklepie Ikea na Targówku, będą mogli również skorzystać z intensywnego kursu języka polskiego w godzinach pracy (dla osób, które wymagają takiego wsparcia), warsztatów kulturowych oraz warsztatów podnoszących kompetencje na rynku pracy w godzinach pracy, a także wsparcia mentorów/mentorek kulturowych pracujących w Fundacji Ocalenie.

"Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i językowych osób z doświadczeniem uchodźczym oraz zwiększenie ich szans do podjęcia stałej pracy w IKEA Retail Sp. z o.o. lub u innych pracodawców. Osoby, które zakończą staż, będą mogły wziąć udział w zewnętrznych oraz wewnętrznych procesach rekrutacyjnych w ramach IKEA" - czytamy na stronie Fundacji Ocalenie.

Jak zgłosić się na staż?

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w płatnym stażu w sklepie Ikea powinny do 25 stycznia (wtorek) wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji Ocalenie.

Następnie osoby spełniające podstawowe wymagania formalne (status pobytowy, pozwolenia na pracę) i językowe (poziom minimum komunikatywny), zostaną zaproszone na wstępną rozmowę kwalifikacyjną do Fundacji Ocalenie. Fundacja zaznacza jednak, że zaproszenie na rozmowę nie jest równoznaczne z przyjęciem na staż. Kolejne etapy rekrutacji zostaną przeprowadzone już przez sklep Ikea.

Sonda
Podoba Ci się projekt sklepu Ikea i Fundacji Ocalenie?
Drożyzna w Warszawie. Fryzjerzy podnoszą ceny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE