Wielka drożyzna u fryzjerów w Warszawie. Cenniki takie, że włos się jeży

2022-01-19 20:31
Drożyzna uderzyła we fryzjerów
Autor: Marek Kudelski/Super Express Drożyzna uderzyła we fryzjerów

Warszawscy fryzjerzy są zgodni, jakby się zmówili. Wszyscy, z którymi rozmawiali reporterzy „Super Expressu”, mówią krótko: „Będzie drożej. 10 zł podwyżki za najtańsze strzyżenie to absolutne minimum”. Wszystko przez inflację, rosnące ceny produktów oraz podwyżki za ogrzewanie, prąd i gaz. Klienci z przerażeniem zaś obserwują nowe cenniki.

Branża fryzjerska narzeka, że wciąż nie podniosła się po lockdownie. Ludzie „w zamknięciu” nauczyli się sami strzyc i farbować. A dodatkowo wyższe ceny gazu, prądu i życia sprawiły, że salony są zmuszone do podniesienia cen usług. Wielu fryzjerów w Polsce bankrutuje. W Warszawie właścicielom zakładów raczej to nie grozi. Bazują na stałych klientach, zarabiają mniej niż przed epidemią, ale jeszcze wiążą koniec z końcem. Chociaż jest coraz trudniej. - Wszystko jest teraz droższe. Rachunek za prąd będzie wyższy o 20 proc., tak samo z kosztami naszego życia. Przez to jesteśmy zmuszeni podnieść ceny - mówi Nina Kaczmarek (40 l.), prowadząca salon fryzjerski w Legionowie. Po otrzymaniu ostatniego rachunku załamała ręce.

Drożeją też kosmetyki. Wzrost cen fryzjerzy odczuwają przy zakupach szamponów i kosmetyków do farbowania włosów. - Za każdym razem, robiąc zamówienie, widzę średnio o złotówkę więcej na każdym produkcie. Nie ma innego wyjścia, niż podnieść ceny - tłumaczy też Mirosław Autuch (45 l.) z Barber Shopu na Kabatach.

Rządowe tarcze osłonowe dla fryzjerów już się skończyły, a klientów nie przybyło tylu, ilu było przed pandemią. - Jest znacznie mniej imprez i okazji do tego, żeby pójść do fryzjera. Wysokie ceny dotknęły wszystkich, dlatego też wiele osób po prostu rezygnuje z naszych usług - ocenia Monika (46 l.) prowadząca zakład na Targówku.

Drożyzna w Warszawie. Fryzjerzy podnoszą ceny
Sonda
Jak często chodzisz do fryzjera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE