Jak zatamować krwawienie? Ta wiedza może uratować życie. Instruktaż

i

Autor: KSP Jak zatamować krwawienie? Ta wiedza może uratować życie. Instruktaż

Musisz to wiedzieć

Jak zatamować krwawienie? Ta wiedza może uratować życie. Instruktaż

2023-07-16 20:06

Silne krwawienie spowodowane skaleczeniem nożem np. podczas obierania ziemniaków lub zahaczeniem o ostry przedmiot może przydarzyć się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku. Jak zareagować, gdy ktoś z Twojego otoczenia, w wyniku niefortunnych zdarzeń zrani się, czy dostanie krwotoku? Stołeczni policjanci we współpracy z Centrum Medyczne Puławska i Twój Ratownik przygotowali krótki instruktaż. Ta wiedza może uratować życie!

Jak zatamować silne krwawienie? Instruktaż

Wypadki chodzą po ludziach. Skaleczenie nożem podczas prac w kuchni, zahaczenie o o ostry przedmiot… Powodów krwawienia może być wiele. Należy pamiętać, że silne krwawienie, gdy doszło do przerwania ciągłości skóry, mięśni czy naczyń krwionośnych, stwarza niebezpieczeństwo dla naszego życia bądź zdrowia.

Co robić w takiej sytuacji? Jak zatamować krwawienie? Policjanci z Komendy Stołecznej Policji we współpracy z Centrum Medyczne Puławska i Twój Ratownik przygotowali film instruktażowy dotyczący pierwszej pomocy w przypadku krwawienia.

Przede wszystkim nie należy tracić cennego czasu na sprawdzenie odcienia i sposobu wypływania krwi. - Nie ma też czasu na dezynfekowanie rany, pamiętaj, że medycy zrobią to w szpitalu. Twoim zadaniem jest nie dopuścić do utraty przez poszkodowanego dużej ilości krwi - tłumaczą policjanci i ratownicy.

Tamowanie krwawienia krok po kroku

W pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo i założyć rękawiczki. Następnie na krwawiącą ranę trzeba położyć gazę lub kawałek materiału i uciskać. - Jeżeli jedna warstwa nie wystarczy i materiał przesiąknie, dołóż kolejne ,,piętro’’ zbudowane na tych samych zasadach - o podpowiadają ratownicy.

Po założeniu opatrunku koniecznie należy obserwować osobę poszkodowaną i zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub 999 i wezwać pomoc.

Jak zatamować krwawienie? Ta wiedza może uratować życie. Instruktaż
Sonda
Czy znasz podstawowe zasady Pierwszej Pomocy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany