Jazzman Michał Urbaniak zagra pod chmurką na Woli

2014-10-04 4:00

Rodzinny festyn na Bielanach, piknik Na Paluchu, a na Woli okazja, by pod chmurką posłuchać jazzowych popisów mistrza Michała Urbaniaka (71 l.) i jego gości. W drugi weekend kalendarzowej jesieni nie zabraknie w stolicy plenerowych imprez.

W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Piknik w schronisku Na Paluchu to dobra okazja, aby wesprzeć instytucję albo podarować jakiemuś zwierzakowi najpiękniejszy prezent - nowy dom. W godz. 13-17 wolontariusze zabiorą chętne osoby na spacer i opowiedzą o podopiecznych schroniska. Przez cały dzień będzie też trwała zbiórka karmy, koców, zabawek i smakołyków dla kotów i psów. Pracownicy przygotowali też grill oraz gry i zabawy dla dzieci.

W rytmach jazzu na Woli

Sobotnie popołudnie na Woli mogą miło spędzić fani jazzu. O godz. 17 w parku Sowińskiego odbędzie się finał jazzowych warsztatów "Urbanator Days". Na koncercie w Amfiteatrze mistrz skrzypiec i saksofonu Michał Urbaniak wystąpi z międzynarodowej sławy indywidualnościami muzycznymi. M.in. perkusistą Troyem Millerem, gitarzystą Femi Temowo, znanym ze współpracy m.in. z Amy Winehouse, basistą Otto Williamsem, który grał m.in. z Chaka Khan i Rayem Charlesem. Pojawi się też raper i performer Andy Ninvalle. Gwiazdy zaproszą do wspólnego jam session uczniów szkół muzycznych i utalentowanych amatorów.

Zobacz: Tu w Warszawie zjesz za pół ceny!

W niedzielę na Bielanach przy kościele pokamedulskim (ul. Dewajtis 3) ulokuje się festyn św. Franciszka. Poza stoiskami z rękodziełem i "swojskim jadłem" czy zaprzęgiem konnym kursującym między Marymoncką a Kamedulską dużą atrakcją będzie jedyne na świecie Mobilne Muzeum Jana Pawła II, zrealizowane przez Centrum Jana Pawła II

w Krakowie. To wielotonowy samochód, z ekspozycją, na której można zobaczyć m.in. rzeczy osobiste Jana Pawła II. Na zakończenie o godz. 18 wyświetlony zostanie film "Franciszek" z Mickeyem Rourkiem.

Na niedzielę powinni się szykować też amatorzy konnych wyścigów. Na torze na Służewcu o godz. 12 rozpocznie się po raz 101. legendarna gonitwa Wielka Warszawska.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki