Jedź tanim pociągiem na majówkę

2012-04-27 3:00

Chcesz tanio wyjechać nad morze, Mazury czy w polskie góry? Skorzystaj z pociągu. Kolejarze przyszykowali na majowy weekend mnóstwo atrakcyjnych promocji dla pasażerów. "Super Express" podpowiada, z których najlepiej skorzystać.

Intercity, czyli największy przewoźnik w kraju proponuje wycieczkę do Krynicy, Zakopanego, Gdyni, Świnoujścia lub do Olsztyna. Do tych miast dojedziemy, kupując bilet, którego ceny zaczynają się już od 29 złotych. Jednak trzeba się spieszyć, bo ich pula jest ograniczona, a po wyczerpaniu zapasu obowiązują stawki od 39 złotych do 79 złotych. Warto skusić się też na tzw. bilet podróżnika i bilet weekendowy. Obowiązują one w dni świąteczne. Kupując go, za podróż w drugiej klasie na krajowych trasach pociągów TLK zapłacimy tylko 69 złotych. Z kolei za podróż w wagonie pierwszej klasy - 99 złotych.

Atrakcyjną ofertę dla podróżnych przygotowały też Koleje Mazowieckie. Od dziś od godz. 20.00 do 7 maja do godz. 8 pasażerowie będą mogli skorzystać ze zniżki 15 proc. za przejazd w jedną stronę i 33 proc., jeżeli będą chcieli wrócić z tego samego miejsca. - W najbliższym czasie z chęcią wybiorę się z rodziną odpocząć za Warszawę. Promocje jeszcze do tego zachęcają - mówi Edyta Ziajewska (39 l.), która razem z córkami Alą (10 l.) i Helą (9 l.) uwielbia podróże.

Najatrakcyjniejsze bilety w promocjnych cenach

"Ty i raz, dwa, trzy", InterRegio
Oferta dla osób podróżujących w grupach. Pierwsza osoba kupuje bilet normalny, a pozostałe bilety są tańsze o 33 proc.

"Bilety wycieczkowe", Koleje Mazowieckie
Od 27 kwietnia od godz. 20.00 do 7 maja do godz. 8.00 - przejazd w jedną stronę z ulgą 15 proc., w obie strony na tej samej relacji - 33 proc. zniżki. Psy i rowery można przewozić za darmo.

"Bilet podróżnika" i "Bilet weekendowy", TLK
Obowiązuje najczęściej od piątku od godz. 19 do godz. 6 rano w poniedziałek oraz w święta. Jego cena to 69 złotych w obu kierunkach w II klasie oraz 99 złotych w I klasie. Bilet podróżnika jest biletem imiennym.

"Super bilet", Intercity
Za podróż z Warszawy do Krynicy, Zakopanego, Gdyni, Świnoujścia lub Olsztyna zapłacimy od 29 zł. Pula biletów jest jednak ograniczona i po jej wyczerpaniu ceny będą wynosić od 39 zł do 79 zł.

"Bilet rodzinny", Intercity
Uprawnia do 33-proc. zniżki osoby podróżujące z dzieckiem w I i II klasie.

Nasi Partnerzy polecają