Jesteś po szczepieniu i chcesz skrócić termin między dawkami? Jest prosty sposób

2021-05-11 9:02
Jesteś po szczepieniu i chcesz skrócić termin między dawkami? Jest prosty sposób
Autor: SHUTTERSTOCK Jesteś po szczepieniu i chcesz skrócić termin między dawkami? Jest prosty sposób

Minister Dworczyk zapowiedział ważną zmianę w terminach szczepień na koronawiusa. Od 17 maja będzie obowiązywał skrócony czas między dawkami szczepionki przeciw COVID-19. Osoby, które już są po pierwszym zastrzyku mogą dowiadywać się w punktach o możliwość wcześniejszego terminu drugiej szczepionki – poinformował we wtorek, 11.05.2021, szef KPRM Michał Dworczyk.

Szczepienie przeciw koronawirusowi: Krótszy odstęp czasu między szczepieniami

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, 10 maja, minister Dworczyk poinformował o skróceniu czasu pomiędzy dawkami szczepionek przeciw koronawirusowi. Będzie on obowiązywał osoby szczepiące się przeciw COVID-19 od 17 maja. Osoby, które już są po pierwszym zastrzyku mogą dowiadywać się w punktach o możliwość wcześniejszego terminu drugiej iniekcji – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

- Ci, którzy od 17 maja będą rozpoczynali swoje szczepienie, czyli będą przyjmowali pierwszą dawkę, będą z automatu mieli podawany ten termin skrócony – pięciu tygodni. Natomiast te osoby, które już pierwszą dawkę przyjęły mają możliwość skrócenia terminu pomiędzy pierwszą a drugą dawką. Ale muszą sami wykonać pewną pracę, a mianowicie muszą zadzwonić do punktu, w którym się szczepią i tam niejako ręcznie zmienić termin – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.

Zobacz koniecznie: Kiedy może szczepić się ozdrowieniec. Nowe informacje Ministerstwa Zdrowia [10.05.2021]

- W jednych punktach to będzie możliwe, w innych niestety nie, bo są cały czas takie miejsca w Polsce, gdzie cały czas jest bardzo dużo chętnych na szczepienia, a terminów jest mniej – dodał szef KPRM.

Prawdziwy kiler nie boi się szczepienia. Cezary Pazura w nowym spocie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE