Kaczyński będzie miał 3 metry

i

Autor: "Super Express"

Kaczyński będzie miał 3 metry

2018-02-22 7:30

W listopadzie na placu Piłsudskiego stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Prezydent będzie miał po swojej prawicy marszałka, naprzeciwko Grób Nieznanego Żołnierza, a lekko z lewej - pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Ten ostatni monument ma być już gotowy 10 kwietnia. Wtedy też pod cokół prezydenta zostanie wmurowany kamień węgielny.

Budowa pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, który ma stanąć przed hotelem Victoria, właśnie ruszyła pełną parą. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę. Wszystko idzie w ekspresowym tempie, bo działacze PiS chcą, by "schody do nieba" - jak już mówi się o tym pomniku - zostały odsłonięte w ósmą rocznicę katastrofy. A więc już za półtora miesiąca. Stołeczny ratusz sprzeciwia się tej lokalizacji. Ale grunt, na którym monument ma powstać, należy do wojewody i miasto nie ma wiele do powiedzenia.

Poseł PiS Jacek Sasin potwierdził też wczoraj, że drugim pomnikiem przy pl. Piłsudskiego będzie postać prezydenta RP i prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. Około 3,5-metrowy pomnik z brązu stanie na parkingu, przed siedzibą Garnizonu Warszawa, na 3,5-metrowym cokole z jasnego granitu. Projekt został wybrany w konkursie zorganizowanym przez Komitet Społeczny Budowy Pomników: ŚP. Prezydenta L. Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Zwyciężyła wizja rzeźbiarza Stanisława Szwechowicza i architekta Jana Raniszewskiego.

- 10 kwietnia zostanie wmurowany kamień węgielny, który oficjalnie rozpocznie proces budowy. Pomnik będzie gotowy w listopadzie. Będzie to klasyczny pomnik, jakich wiele w przestrzeni Warszawy - zapewnia poseł Sasin.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego ma nawiązywać wymiarami do oddalonego o zaledwie 200 m postumentu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany