Nowe fakty

Karolina B. skazana za zabójstwo ukochanego Igora. Jest wniosek o apelację

2023-03-22 12:31

Karolina B. (26 l.), młoda prawniczka skazana za zabójstwo może wyjść szybciej na wolność? Jak dowiedział się „Super Express” obrona złożyła wniosek o apelację! Zdaniem obrońcy wyrok jaki zapadł jest niesprawiedliwy, a kwalifikacja czynu powinna zostać zmieniona. - Zaskarżyłam w całości wyrok sądu okręgowego. Nie zgadzam się z jego treścią – mówi nam mec. Ewa Waszkowiak. Z wyrokiem nie zgadza się też prokuratura.

Karolina B. skazana za zabójstwo Igora. Jest wniosek o apelację

Sprawa młodej prawniczki, która została skazana w pierwszej instancji za zabójstwo poruszyła mieszkańców Warszawy. W kwietniową noc, tuż przed majówką w 2021 r. na ekskluzywnym osiedlu na Wilanowie rozegrał się dramat. Sąsiedzi zeznali, że usłyszeli krzyki mężczyzny. Chwilę później przed klatką schodową zobaczyli Karolinę B. i jej chłopaka Igora W.-K. († 21 l.). Młody polityk leżał przed blokiem z raną kłutą brzucha. Zmarł kilkanaście godzin później w szpitalu.

Karolina B. twierdziła, że nie zamierzała zabić ukochanego. Utrzymywała, że był to wypadek. Obrona chciała, by młodej prawniczce wymierzono karę jedynie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Prokuratura twierdziła z kolei, że Karolina chciała zabić Igora. Sąd przychylił się do tej wersji. Uznał, że Karolina celowo zadała Igorowi jeden cios nożem w brzuch. - Można powiedzieć, że zatrzymała w ten sposób Igora dla siebie na zawsze – powiedziała sędzia w ustnym uzasadnieniu wyroku. Karolina usłyszała wyrok 15 lat więzienia. 

Teraz do Sądu Apelacyjnego w Warszawie wpłynęły wnioski o apelację. - Domagamy się zmiany kwalifikacji czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci. To nie jest prosta i jednoznaczna sprawa, uważamy, że sąd wysnuł zbyt daleko idące wnioski – mówi mec. Waszkowiak. Prokuratura z kolei chciała początkowo dla Karoli B. dożywocia. Sprawa ponownie trafi na wokandę za około pół roku.

Sonda
Karolina B. skazana na 15 lat więzienia za zabójstwo partnera. Czy to wystarczająca kara?
Nasi Partnerzy polecają