Młodziutka prawniczka Karolina B. skazana. 26-latka winna zabójstwa swojego partnera

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express; Młodzieżowa Rada Miasta Lublin/Facebook Młodziutka prawniczka Karolina B. skazana. 26-latka winna zabójstwa swojego partnera

Zapadł wyrok

Młodziutka prawniczka Karolina B. skazana. 26-latka winna zabójstwa swojego partnera

2023-01-23 10:06

W poniedziałek, 23 stycznia, sąd ogłosił wyrok w procesie Karoliny B., 26-letniej prawniczki oskarżonej o zabójstwo partnera, młodego lubelskiego radnego Igora K. Na sali nie było oskarżonej, która po zamknięciu przewodu sądowego poprosiła, by nie doprowadzano jej na odczytanie wyroku. Sędzia wyraziła zgodę. Karolina K. została skazana na 15 lat więzienia.

Karolina B. skazana. Sąd wydał wyrok

W poniedziałek (23 stycznia) w Sądzie Okręgowym w Warszawie został ogłoszony wyrok w sprawie Karoliny B., młodej prawniczki oskarżonej o zabójstwo swojego partnera. Kobieta została skazana na 15 lat więzienia. Na poczet kary sąd zaliczył pobyt w areszcie. Wyrok nie jest prawomocny.

Na zakończenie procesu w sprawie zabójstwa Igora K. wszystkich zaskoczyły słowa matki ofiary. Kobieta odcięła się od stanowiska prokuratury, żądającej dla oskarżonej Karoliny B. 25 lat więzienia i poprosiła o danie jej szansy na zmianę. Obrona chciała, by młodej prawniczce wymierzono karę jedynie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Karolina B. zabiła swojego partnera

Akt oskarżenia w tej mrożącej krew w żyłach sprawie trafił do sądu 8 kwietnia 2022 roku. 26-latkę oskarżono o zabicie swojego chłopaka, młodego radnego Igora K. Karolina B. twierdziła, że nie zamierzała zabić ukochanego. Utrzymywała, że był to wypadek.

21-letni Igor K. został zraniony nożem w nocy z 29 na 30 kwietnia 2021 r. w budynku przy ulicy Sarmackiej w Warszawie. Mężczyzna wykrwawiał się na klatce schodowej. Miał ranę kłutą brzucha. Nad nim pochylała się Karolina B. Sąsiedzi obudzeni wołaniem o pomoc wezwali pogotowie ratunkowe oraz policję. Mimo podjętych prób ratowania jego życia przez ratowników i lekarzy 21-letni Igor K. zmarł w szpitalu. W śledztwie ustalono, że przyczyną jego śmierci był cios 15-centymetrowym ostrzem.

Karolina B. chciała zabić?

Według zeznań świadków młoda prawniczka miała już wcześniej uderzyć swojego partnera tępą maczetą! Cześć procesu, w której biegli wypowiadali się na temat stanu psychicznego Karoliny B., odbyła się z wyłączeniem jawności.

"Cios, od którego zginął Igor K., był precyzyjny, bo oskarżona wykorzystała swoje umiejętności szermiercze. Już w momencie jego zadania Karolina B. wydała na ofiarę wyrok śmierci" - argumentowała w mowie końcowej prokurator, żądając dla oskarżonej 25 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. "Nóż trzymała na sztorc, ugodzenie było w górę, to nie mogło być przypadkowe" - mówiła prawniczka. Jej zdaniem Karolina zabiła, bo wiedziała, że Igor chce wybrać życie bez niej.

Matka zabitego Igora odwiedzała Karolinę w areszcie

Matka ofiary na koniec procesu przyznała, że odwiedzała w areszcie Karolinę B., której za życia syna nie poznała. "Nie wiedziałam, że tak bardzo potrzebowała pomocy. Prosiła o pomoc, ale nikt jej nie udzielił ani przyjaciele, ani rodzice, ani ja" - tłumaczyła przed sądem. W jej opinii Karolina była zagubiona: "Tacy są ludzie o wysokiej wrażliwości. W ten sposób wyruszamy w drogę ku szaleństwu" - mówiła kobieta. Wbrew temu, o co wnosiła prokuratura, poprosiła o szansę dla oskarżonej.

"Gdyby chciała zabić, zrobiłaby to w mieszkaniu, nie na klatce. I celowałaby w głowę lub w serce, jeden z tych punktów, które gwarantują śmierć" - przekonywała adwokat Karoliny B. Zdaniem obrony można mówić ani o zamiarze bezpośrednim ani o ewentualnym, a jedynie o nieumyślnym spowodowaniu śmierci.

Na koniec procesu głos zabrała sama oskarżona. Po raz kolejny przepraszając matkę ofiary i deklarując, że zrobi wszystko, by zastąpić jej zmarłego syna. "Igor stracił życie, a ja dobre imię i ukochaną osobę" - przekonywała sąd z płaczem. Poprosiła jednocześnie, by nie doprowadzano jej na odczytanie wyroku. Sędzia wyraziła zgodę.

Kim był zamordowany Igor K.?

21-letni Igor K. na co dzień mieszkał w Lublinie. Był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił też funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Był również członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Także Karolinie B. wróżono karierę. Zasiadała w Parlamencie Studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Potem skończyła prawo, zdobyła też licencjaty z kryminologii i historii. Była na stażu w kilku instytucjach centralnych, pracowała w gabinecie jednego z dyrektorów Kancelarii Premiera. Prezesowała fundacji Portia, była wpływową działaczką stowarzyszenia KoLiber. Trenowała szermierkę i brała udział w turniejach szpady sportowej.

Kolejna rozprawa oskarżonej o morderstwo. Szokująca przemowa matki zabitego Igora. „Proszę o szansę dla Karoliny”
Sonda
Karolina B. skazana na 15 lat więzienia za zabójstwo partnera. Czy to wystarczająca kara?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki