Karolina B. odpowie za zabójstwo. Wbiła w brzuch ukochanego 15-centymetrowe ostrze

2022-05-04 15:30
Karolina B. odpowie za zabójstwo. Wbiła w brzuch Igora 15-centymetrowe ostrze noża
Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS; ARCHIWUM PRYWATNE Karolina B. odpowie za zabójstwo. Wbiła w brzuch Igora 15-centymetrowe ostrze noża

Ubiegłoroczna majówka rozpoczęła się tragicznie. Karolina B. zadała śmiertelny cios nożem swojemu o kilka lat młodszemu partnerowi. Igor K. wykrwawił się na śmierć. Dramat rozegrał się w apartamentowcu na Wilanowie 30 kwietnia 2021 roku. Niespełna rok później, 8 kwietnia 2022 roku, do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec 26-latki. Młoda kobieta odpowie za zabójstwo.

On aktywny były radny młodzieżowej rady miasta w Lublinie, ona pani prezes fundacji. Ich burzliwy związek zakończył sceną, jak z horroru. 30 kwietnia 2021 roku 26-letnia dziś Karolina B. wbiła w brzuch 21-letnie Igora K. 15-centymetrowe ostrze noża.

Z relacji sąsiadów wynika, że rany chłopak wybiegł z mieszkania swojej partnerki i krzyczał, że umiera, że jest ranny. Za nim miała wybiec Karolina. Przybiegł też inny sąsiad i ochroniarz. Niedługo potem zjawiła się wezwana karetka i policja. Niestety, życia Igora nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu 1 maja 2021 roku.

Przeczytaj też: Wstrząsające ustalenia prokuratury. To on zabił księdza i Ukrainkę na Mazowszu

Początkowo Karolina B. miała odpowiadać za usiłowanie zabójstwa. Jednak, gdy lekarz twierdził zgon 21-latka, prokuratura zmieniła zarzut. Została tymczasowo aresztowana 30 kwietnia 2021 roku.

Jak udało nam się ustalić, w toku postępowanie śledczy potwierdzili słowa świadków, że trwający od marca 2020 roku związek Karoliny i Igora był "burzliwy". Co więcej, oskarżona nie przyznała się do winy i zasłania się niepamięcią. Utrzymuje, że nie pamięta, zarówno tego, co się wydarzyło pod blokiem, jak i tego, co działo się wcześniej.

Śledztwo w sprawie brutalnej zbrodni w Wilanowie zakończyło się 8 kwietnia 2022 roku. Tego dnia prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 26-letniej Karolinie B. - Karolina B. jest podejrzana o zabójstwo. Za to przestępstwo grozi jej kara pozbawiania wolności od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności - przekazała Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zdaniem prokuratury kobieta działała w zamiarze bezpośrednim.

Zabójstwo 21-letniej Ukrainki w Warszawie
Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE