Kierowca ZTM z koronawirusem ZARAŻAŁ innych podczas szkolenia?

2020-04-01 14:40 IW
Badania na obecność koronawirusa w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach
Autor: Getty Images

Rafał Trzaskowski kilka dni temu poinformował, że jeden z kierowców ZTM jest zakażony koronawirusem. Kwarantanną zostało objętych 29 osób. Tymczasem portal tvp.info.pl podaje, że liczba ta powinna być o wiele większa.

Podczas piątkowej konferencji prezydent Warszawy przekazał złą wiadomość dla jej mieszkańców. - Dotarła do nas informacja, że mamy jednego kierowcę zakażonego koronawirusem - powiedział Rafał Trzaskowski. Na kwarantannę w związku z tym zostało skierowanych 29 osób: pięciu pracowników administracyjnych i 24 kierowców. Tymczasem okazuje się, że narażonych na zakażenie mogło być dużo więcej osób. 

Krzyczał w autobusie, że ma KORONAWIRUSA! Musiała interweniować policja

Jak podaje portal tvp.info.pl, pomimo ogłoszonego stanu epidemii, w ZTM zorganizowane zostało pięciodniowe szkolenie dla kierowców. Wzięło w nim udział około 50 osób. Według tvp.pl zakażony kierowca wziął udział w szkoleniu, mimo, że był skierowany przez sanepid do kwarantanny. Mimo pozytywnego wyniku tekstu i przerwania szkolenia kierowca nie został odizolowany. Mało tego, według portalu, odwiedził nawet jeszcze zajezdnię przy ulicy Stalowej! 

49-latek ZMARŁ na parkingu przed hipermarketem! [GALERIA]

Według tvp.info.pl informacje o takim przebiegu sytuacji przekazali zaniepokojeni koledzy zakażonego kierowcy, którzy zwyczajnie boją się o swoje zdrowie i życie. Ratusz jednak nie potwierdza doniesień portalu o tym, by w szkoleniu brał udział zakażony kierowca, ani o tym, że było one zorganizowane dla 50 osób jednocześnie.

Objęty KWARANTANNĄ mężczyzna chciał popełnić SAMOBÓJSTWO