Kierowco zwolnij! Trwa ogólnopolska akcja "Kaskadowy pomiar prędkości"

2019-05-23 17:27
Kaskadowy pomiar prędkości w całym kraju
Autor: małopolska policja, zdjęcie ilustracyjne Kaskadowy pomiar prędkości w całym kraju

Dzisiaj m.in. w woj. mazowieckim policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Bardzo ważna informacja dla kierowców. W czwartek 23 maja na drogach województwa mazowieckiego policjanci ze szczególną uwagą będą sprawdzać prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

- Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji. 

>>> Zastraszanie, bicie, poniżanie. Dyrektor ośrodka zostanie zawieszony? [AUDIO]

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

- Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - wyjaśniają policjanci.

>>> Kawa lub kino za puste butelki? W Warszawie staną recyklomaty! [AUDIO]

Ponadto Policja przypomina, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Trąba powietrzna pod Warszawą. Zobacz wideo: 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE