Klamka zapadła. Śródmiejska autostrada w Warszawie do zwężenia! Drogowcy przemycili przebudowę Marszałkowskiej

i

Autor: ZDM Warszawa Klamka zapadła. Śródmiejska autostrada w Warszawie do zwężenia! Drogowcy przemycili przebudowę Marszałkowskiej

To już pewne

Klamka zapadła. Śródmiejska autostrada w Warszawie do zwężenia! Drogowcy przemycili przebudowę Marszałkowskiej

2023-01-09 19:51

Wielkie zmiany na Marszałkowskiej. Ratusz dopiął swego i śródmiejska autostrada zmieni się nie do poznania. Ma być zielono i przyjaźnie dla pieszych oraz rowerzystów. Kierowcy mogą już jednak zacząć zgrzytać zębami, bo będą mieli po prostu ciasno.

Marszałkowska do zwężenia. Ruszył przetarg na wykonawcę

Klamka zapadła. Jedna z najważniejszych ulic w Warszawie zostanie zwężona. Drogowcy ogłosili, że ruszył przetarg na wykonawcę prac. Firma, która go wygra będzie miała za zadanie przebudowanie zachodniej strony ul. Marszałkowskiej. - Wybuduje drogę dla rowerów, którą od al. „Solidarności” do ul. Elektoralnej poprowadzi między budynkami a parkingiem na pl. Bankowym, a następnie wzdłuż Marszałkowskiej poprowadzi obok chodnika. Sam chodnik wyremontuje, aby piesi nie musieli już poruszać się po wyeksploatowanym asfalcie – mówi Jakub Dybalski z ZDM.

Chodnik zostanie poszerzony kosztem jednego pasa jezdni. Zostanie zamieniony w parking z wyznaczonymi miejscami postojowymi. Dzięki temu kierowcy nie będą zabierali miejsca pieszym parkując na chodniku. Zmiany obejmą też pl. Bankowy, gdzie powstaną nowe miejsca parkingowe. Do przetargu zgłosiło się 8 przedsiębiorstw. Ile przebudowa będzie kosztowała? - Oferty mieszczą się od ponad 8,2 do prawie 12,7 mln zł – informuje Jakub Dybalski. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 240 dni na uporanie się z zadaniem.

Sonda
Czy jesteś za zwężaniem ulic w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany