„Klątwa” Odyny” wisi nad Olusiem. Synek policjantów pilnie potrzebuje pomocy

i

Autor: Policja

„Klątwa Ondyny”

Synek policjantów pilnie potrzebuje pomocy. Mały Oluś przeszedł ciężką operację

2022-12-04 12:45

Aleksander jest synkiem stołecznego policjanta i byłej funkcjonariuszki Centralnego Biura Śledczego Policji. Oluś choruje na „klątwę Ondyny” – ciężką chorobę, która zabiera oddech. Żeby żyć, Oluś musi być stale podłączany do respiratora. Kwota leczenie jest nieosiągalna dla małżeństwa, które prosi o pomoc. Dzięki darczyńcom Aleksander będzie miał szansę na normalne życie.

Na łamach „Super Expressu” pisaliśmy już o małym Aleksandrze. Mały Oluś Gałązka (3 l.) cierpi na niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną – to Centralny Zespół Hipowentylacji (CCHS), potocznie nazywany „klątwą Ondyny”. Kiedy mały Aleksander zasypia, przestaje oddychać, dlatego za każdym razem musi być podłączony do respiratora. - Najgorsze jest to, że zanik oddechu może nastąpić podczas zwyczajnych czynności, gdy synek zapatrzy się na bajkę lub się na czymś skupi – powiedziała „Super Expressowi” mama Olusia, pani Anna (45 l.).

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o dobrych sercach, którzy przekazali swoje pieniądze na zbiórkę, udało się w dniu 15 listopada 2022 r. w Szpitalu Copernicus w Gdańsku przeprowadzić u Aleksandra operację wszczepienia stymulatora nerwu przepony, która pozwoli mu w przyszłości na życie bez respiratora. W tej chwili Aleksander dochodzi do siebie po pobycie w szpitalu i oczekuje na kolejny etap, którym będzie uruchomienie stymulatora.

Koszt operacji jest jednak gigantyczny. Wyniósł około 453 tysięcy złotych. Z uwagi na przyspieszenie terminu operacji rodzicom Aleksandra nie udało się zdobyć całej kwoty. - Jeśli możesz pomóc zebrać brakująca kwotę, to po prostu kliknij na poniższy link. Dziękujemy za każdą złotówkę! - mówią rodzice Olka. A my zachęcamy do wsparcia zbiórki pod tym linkiemW ramach wsparcia można też wylicytować któryś z wystawionych przedmiotów na facebookowej aukcji.

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają