Publicznie obraża niepełnosprawną część społeczeństwa. Prawo jest bezradne

2022-05-27 20:36
Kobieta publicznie obraża niepełnosprawną część społeczeństwa. Policja rozkłada ręce
Autor: PEXELS.COM Kobieta publicznie obraża niepełnosprawną część społeczeństwa. Policja rozkłada ręce

Pierwsza wzmianka dotycząca kobiety obrażającej matki niepełnosprawnych dzieci pojawiła się w mediach społecznościowych na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Z niepełnosprawnego społeczeństwa nie ma żadnego pożytku”. Jak można w taki sposób się zachowywać?!

Pani Grażyna, bez jakichkolwiek skrupułów, obraża niepełnosprawną część społeczeństwa. Robi to w mediach społecznościowych, za pomocą swojego konta na serwisie Facebook. Kobieta, podpisuje się w sieci jako absolwentka warszawskiego liceum. W ten sposób pisze do matek dzieci z niepełnosprawnościami.

Inwestować należy w zdrowych ludzi, z niepełnosprawnego społeczeństwa nie ma żadnego pożytku, tylko rentę trzeba im potem dawać. Pani pisała powyżej, że dobro wraca. Do tej pani jak widać już wróciło w postaci córci debilki. Może pani chłop impotentem nie był, ale stać go było jedynie na spłodzenie upośledziucha – czytamy.

Komentarz został zakończony roześmianą emotikoną. Nam do śmiechu nie jest.

Polskie prawo wciąż nie pozwala ścigać z urzędu znieważenia z uwagi na niepełnosprawność. Można z oskarżenia prywatnego. Jednak to długa droga i kosztowna, dlatego niewiele osób się na nią decyduje – pisze w sieci Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sukces „Super Expressu”. Matka z niepełnosprawnym dzieckiem dostała mieszkanie na parterze. I apeluje: Potrzebuję pomocy przy remoncie

Strona wspomina również, że są w stanie sfinansować obrażonej kobiecie prawnika i poniosą koszty procesu, by „hejterka” stanęła przed sądem.

Pod postem pojawiły się mocne wypowiedzi internautów. To tylko niektóre z nich.

Ewa: Niepełnosprawni mają więcej oleju w głowie i empatii w sercu, niż się tej paskudnej kobiecie wydaje.

Wojciech: Ile trzeba mieć w sobie ograniczeń, żeby coś takiego napisać? Przecież człowiek mający kontakt z ludźmi i rozumiejący podstawowe zasady współżycia społecznego, ja już nie mówię o empatii, musi sobie zdawać sprawę z faszystowskiego wydźwięku tych stwierdzeń.

Karola: Ciekawe co by powiedziała, gdyby przytrafił jej się wypadek i stała się niepełnosprawna. Nie życzę tego.

Helena: Fajnie będzie przeczytać wyrok.

Czytelnicy Super Expressu nie pozostali obojętni na los niepełnosprawnych braci z Podborza
Sonda
Czy reagujesz na złe zachowanie innych osób?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE