Rura rozsadziła chodnik na Bielanach

i

Autor: Tadeusz Mróz Rura rozsadziła chodnik na Bielanach

Pękła rura, w asfalcie dziura! Kolejne awarie paraliżują Warszawę. Dzielnice bez ogrzewania

2021-02-01 14:48

Zima w tym roku nie zaskoczyła drogowców, a ciepłowników. To już kolejna awaria ciepłownicza w ostatnich dniach w Warszawie. Tym razem ucierpią mieszkańcy Bielan, Żoliborza, Bemowa i Woli. Brak ciepła wiąże się z kolejną awarią elektrowni "Żerań". Kiedy wróci wszystko do normy? Galerię zdjęć znajdziesz na końcu artykułu.

To już następna awaria ciepłownicza w Warszawie. Veolia Energia Warszawa S.A. poinformowała, że w poniedziałek 1 lutego od godz. 13:50 na Bielanach nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Bez ogrzewania jest aż 13 bloków przy ul. Nocznickiego, Wrzeciono oraz Przy Agorze. Rura rozsadziła chodnik i z wnętrza wydobywają się kłęby pary. Mieszkańcy w popłochu muszą przestawiać swoje zaparkowane samochody, aby nie zapadły się pod ziemię i żeby nie uległy uszkodzeniu. Spółka planuje przywrócenie dostaw ciepła dopiero po godz. 23:00.

ZOBACZ TAKŻE: Czarna seria trwa. Kolejna, już czwarta awaria niedaleko ul. Jagiellońskiej. Mieszkańcy są wściekli

Żeby tego było mało dziś w szkole przy ul. Spartańskiej zmarzło aż 120 dzieci wskutek awarii kotła grzewczego w elektrociepłowni „Żerań”. - Mieszkańcy Bielan, Bemowa Woli i Żoliborza mogą odczuć spadek temperatury ciepłej wody – informuje Karolina Gałecka, rzecznik warszawskiego ratusza. Dyrekcja nie została poinformowana o awarii i zdecydowała zwolnić dzieciaki do domów, a placówkę zamknięto. Nie wiadomo do kiedy potrwają utrudnienia. Wciąż trwa naprawa kotła.

Poniżej znajdziesz dyskusję na Twitterze:

Kolejna awaria ciepłownicza na Jagiellońskiej w Warszawie