Kolejny moloch do wyburzenia. Zrównają z ziemią hotel na Okęciu

i

Autor: Marcin Smulczyński Kolejny moloch do wyburzenia. Zrównają z ziemią hotel na Okęciu

Kolejny moloch do wyburzenia. Zrównają z ziemią hotel na Okęciu

2022-03-05 18:12

Hotel przy lotnisku Chopina zostanie zrównany z ziemią! Obiekt przy ul. Komitetu Obrony Robotników 32 w Warszawie będzie obsługiwał gości jedynie do końca kwietnia. Potem teren obiektu zamieni się w wielki plac budowy. Już w połowie 2022 roku ciężkie maszyny zaczną go burzyć. Co powstanie w miejscu tego molocha?

W Warszawie padają kolejne budynki z lat 90. i 00. Tym razem nadchodzi kres wielkiego hotelu przy lotnisku Fryderyka Chopina. Dawny hotel Gromada Lotnisko już w maju zacznie przeistaczać się w gruzowisko. Decyzja może niektórych szokować, bo budynek wcale nie jest taki stary. - Rezerwacje przyjmujemy jedynie do końca kwietnia. Z początkiem maja kończymy działalność – potwierdziła w rozmowie z „Super Expressem” recepcja hotelu.

Budowla powstała w 2002 roku przy skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Komitetu Obrony Robotników. Powstał w hotelowym zagłębiu, bo wokół niego z uwagi na bliskość największego lotniska na Mazowszu istnieje sporo konkurencyjnych obiektów.

Obiekt stoi na wartościowej działce, i jak donosi „Gazeta Stołeczna” od długiego czasu na siebie nie zarabiał. Deweloperem, który wykupił działkę jest firma Matexi Polska. - Podpisaliśmy umowę na zakup ponad 3,5-hektarowej działki przy ul. KOR. Tak, chodzi o hotel Sangate – powiedział cytowany przez „Wyborczą” przedstawiciel firmy.

Zburzą hotel na Okęciu. Co po nim powstanie?

W miejscu hotelu deweloper ma zamiar postawić kompleks budynków o różnych funkcjach. Mają się w nim znajdować biura, apartamenty oraz przestrzeń hotelowa. Prace rozbiórkowe potrwają do końca 2022 roku.

Wyburzą blok w centrum Warszawy! Postawią tam biurowiec
Sonda
Czy spałeś kiedyś w Hotelu Gromada na Okęciu?
Nasi Partnerzy polecają