Kolejny weekend z PROTESTAMI w Warszawie! Policja: „Wszelkie zgromadzenia są nielegalne”

2020-05-22 20:04 MB
Protest przedsiębiorców w Warszawie
Autor: Marcin Wziontek / SE

W wyniku protestu przedsiębiorców, który odbył się w minioną sobotę zatrzymano kilkaset osób. Policja użyła gazu łzawiącego i wlepiła 150 mandatów. W sobotę, 23 maja, odbędzie się kolejny strajk, który ruszy o godz. 14 z placu Defilad.

W Warszawie szykuje się kolejny protest przedsiębiorców. Jego organizatorem jest Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta, który standardowo będzie transmitował przebieg protestu na żywo na swoich mediach społecznościowych. Ostatni strajk zakończył się zamieszkami, setkami zatrzymań, a niektórzy twierdzą, że policjanci nadużywali wobec protestujących przemocy.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa: Reporterzy "SE" pojechali Trasą Łazienkowską 40 km/h. Kierowcy chcieli ich pobić


Strajkujący będą mieli ze sobą znicze oraz białe i czerwone kwiaty. Mają iść w dwumetrowych odstępach. - Spotkamy się bezpiecznie i pokojowo, z zachowaniem regulacji wynikających z rozporządzeń ministra Szumowskiego – mówi Paweł Tanajno, organizator strajku, kandydat w wyborach prezydenta RP.

Czego chcą protestujący? Domagają się m.in. odmrożenia gospodarki oraz natychmiastowych wypłat, które obiecał rząd w ramach tarczy antykryzysowej. Na miejscu będą przedstawiciele przedsiębiorców ze wszystkich branż i różnych miast Polski.

ZOBACZ TEŻ: Mazowsze: DZIESIĄTKI kilogramów śmiertelnie niebezpiecznych materiałów wybuchowych


Do zapowiadanego protestu odniosła się na Twitterze stołeczna policja. Funkcjonariusze ostrzegają: - Przypominamy, że w myśl obowiązującego prawa nie można organizować zgromadzeń. Ograniczenia dotyczą także zgromadzeń spontanicznych. Podkreślamy, że nie wydano żadnej zgody na organizację zgromadzeń. Wszelkie zgromadzenia będą zgromadzeniami nielegalnymi – napisała stołeczna policja.

Czy szykują się kolejne setki zatrzymań i interwencji? Jak tym razem poradzą sobie protestujący? Zobaczcie zdjęcia z poprzednich protestów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Zamieszki na strajku przedsiębiorców w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.