Koronawirus w Polsce. Padła bariera 1000 zakażeń dziennie. Potworna prognoza

2020-09-19 16:37 Michał Michalak
Ponad tysiąc nowych zakażeń COVID w Polsce
Autor: SHUTTERSTOCK Ponad tysiąc nowych zakażeń COVID w Polsce

Koronawirus w Polsce. Epidemia przybiera na sile, bo w sobotę przekroczona została bariera 1000 zakażeń dziennie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 1002 nowych chorych i ponad 20 tys. testów. To oznacza, że COVID-19 zaraziło się ok. 5 procent przebadanych, czyli na tyle dużo, że może to oznaczać początek załamania się systemu zdrowia w Polsce. Wielu specjalistów bało się tego od dawna.

Koronawirus w Polsce. Bariera 1000 zakażeń przekroczona

To może być początek załamania się systemu zdrowia w Polsce. Jak mówi Wirtualnej Polsce wirusolog prof. Włodzimierz Gut, Polacy za bardzo zobojętnieli na problem epidemii koronawirusa w Polsce, dlatego sami przestali przestrzegać rządowych obostrzeń lub nie robią tego na tyle często, na ile powinni. Jego zdaniem przekroczenie bariery tysiąca zakażeń dziennie oznacza, że nasz kraj przegrał walkę z COVID-19. Psychologiczna bariera 1000 zakażeń dziennie został przekroczona w Polsce 19 września 2020 roku. 

- Trzeba wymusić przestrzeganie obostrzeń. Wesela, pogrzeby, uroczystości rodzinne oraz imprezy rozrywkowe to pula zakażeń, do których nie powinno dojść. Apeluję szczególnie do młodych osób, aby przestały się wygłupiać - mówi Wirtualnej Polsce Gut.

Przekroczenia bariery tysiąca zakażeń dziennie w czasie epidemii koronawirusa w Polsce już wcześniej przewidzieli rodzimi naukowcy, opracowując poświęcony zagadnieniu model matematyczny. Ich zdaniem liczba zachorowań będzie rosła do końca września, a na początku października przekroczy 1,5 tysiąca. Wiceminister zdrowia Waldemar Klaska argumentuje w rozmowie z Onet.pl przekroczenie bariery tysiąca zakażeń dziennie tzw. efektem szkolnym, czyli powrotem uczniów po wakacjach do nauki.

Koronawirus w Polsce. Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Koronawirus w Polsce. Bariera 1000 zakażeń przekroczona. To początek załamania się systemu zdrowia
Autor: Super Express Koronawirus w Polsce. Bariera 1000 zakażeń przekroczona. To początek załamania się systemu zdrowia
Jak bez ryzyka zakażenia udzielać pierwszej pomocy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.