Koszmarny finał Marszu Niepodległości 2020. Mieszkanie pana Stefana stanęło w ogniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-11 17:19

Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie na długo zapadnie w pamięć Polakom. Nie tylko dlatego, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wspólnego, radosnego świętowania. Nieustaleni sprawcy rzucili podpaloną racę, lub inne materiały pirotechniczne na balkon należący do pana Stefana Okołowicza. Straty, które poniósł mężczyzna są duże.

Pożar mieszkania na Marszu Niepodległości. Narodowcy rzucali race w balkon z flagą LGBT

Pożar mieszkania na trasie Marszu Niepodległości 2020

Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie już na długie lata zapadnie w pamięć panu Stefanowi Okołowiczowi, właścicielowi mieszkania pracowni przy Al. 3 Maja. To właśnie na jego balkon spadała podpalona raca lub inne materiały pirotechniczne. Straty, które poniósł pan Stanisław są bardzo duże. W ogniu stanęły zabytkowe drewniane ramy w oknie balkonowym mieszkania.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Krwawe starcia na Marszu Niepodległości. Ranni leżeli na ulicy

W pracowni znajdują cenne fotografie, a także banery na wystawy z reprodukcjami. Przerażony pan Stefan wpadł do pracowni zaraz po ataku, by ocenić straty. Jak powiedział tylko nam jest załamany tym co się stało.

- Oczekuję przeprosin od Bąkiewicza, organizatora marszu - mówi nam artysta Stefan Okołowicz.

Kasia Kobro-Okołowicz zabrała głos po pożarze w pracowni

Tuż po godzinie 19. głos w sprawie pożaru do którego doszło w trakcie Marszu Niepodległości 2020 głos zabrała Kasia Kobro-Okołowicz. W swoim wpisie na Facebook napisała:

"Drodzy, krótka informacja. To nie jest nasze mieszkanie, a pracownia. Nie spłonęły dzieła sztuki Witkacego, bo nie są tam przechowywane. Są tam banery na wystawy z reprodukcjami. Uszkodzone są okna i podłoga, wyważono drzwi. Celowano zapewne dwa piętra wyżej- na balkonie były banery nawiązujące do Strajku Kobiet... Dziękujemy osobie, która wezwała straż."

Marsz Niepodległości 2020: Pożar w pracowni Stefana Okołowicza

Zgłoszenie o pożarze mieszkania przy Al. 3 Maja w Warszawie straż pożarna odebrała w środę (11.11.2020) w godzinach południowych.

- Na miejsce zdarzenia skierowano 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej - mówi rzecznik prasowy PSP Warszawa. - Przybyli na miejsce strażacy szybko opanowali ogień nie pozwalając mu się rozprzestrzenić.

W wyniki tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Marsz Niepodległości 2020 Warszawa: Płonąca raca spadła na balkon

Jak informują użytkownicy portali społecznościowych przyczyną pożaru do którego doszło podczas Marszu Niepodległości 2020 w mieszkaniu przy ulicy 3 Maja w Warszawie miała być raca lub inne materiały pirotechniczne rzucone przez nieustalony sprawców. Powodem agresji miała być tęczowa flaga i plakat Strajku Kobiet znajdujące się na balkonie na czwartym piętrze budynku. Ogień spadł na balkon na drugim piętrze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany