Laserem wycięli guza mózgu u 5-letniego Stasia! Chłopczyk po kilku dniach wrócił z rodzicami do domu

i

Autor: CENTRUM ZDROWIA DZIECKA Laserem wycięli guza mózgu u 5-letniego Stasia! Chłopczyk po kilku dniach wrócił z rodzicami do domu

WOŚP ZAKUPIŁ IM URZĘDZENIA

Laserem wycięli guza mózgu u 5-letniego Stasia! Chłopczyk po kilku dniach wrócił z rodzicami do domu

2023-03-10 17:36

To kolejna taka operacja przeprowadzona przez zespół neurochirurgów w Centrum Zdrowia Dziecka w stolicy. Pierwszy zabieg przeprowadzono w październiku zeszłego roku na 10-latku. Operację wykonano bez otwierania czaszki! Teraz, na stole operacyjnym, znalazł się 5-letni Staś. Dzielny chłopak już po kilku dniach wrócił z rodzicami do domu!

Warszawa, Centrum Zdrowia Dziecka. Kolejne laserowe wycięcie guza mózgu u dziecka

Pierwsza laserowa termoablacja głęboko położonego guza mózgu u dziecka została przeprowadzona 20 października ubiegłego roku. Operację wykonano bez otwierania czaszki. Na stole operacyjnym leżał 10-latek, którego główka była stale badana w rezonansie magnetycznym, co pozwoliło kontrolować zespołowi neurochirurgów kontrolować zakres niszczenia guza.

Tym razem, operację przeprowadzono na 5-letnim Stasiu! Pierwszy raz chirurdzy przeprowadzili ten zabieg u tak małego pacjenta.

Operacja przebiegła pomyślnie, a nasz pacjent po kilku dniach wrócił z rodzicami do domu – możemy przeczytać w komunikacie w mediach społecznościowych Centrum Zdrowia Dziecka.

Czym jest termoablacja guza mózgu?

To dzięki tej metodzie, wykorzystując specjalistyczny laser, można zmniejszyć inwazyjność operacji i usuwać dotąd niedostępne guzy, zlokalizowane w głębokich strukturach mózgu.

Zespół neurochirurgów z Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadził już 6 takich zabiegów!

Dziękujemy WOŚP za zakup urządzeń, dzięki którym możemy przeprowadzać tak skomplikowane operacje. Przypominamy, że każdy z nas może wesprzeć Fundację WOŚP i przekazać 1,5% procent podatku. Zebrane w tym roku środki fundacja przekaże na onkologię dziecięcą – czytamy dalej.

Wpłacać pieniądze można pod tym adresem: Przekaż 1,5% podatku na rzecz WOŚP

Sonda
Masz za sobą poważne operacje?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany