POGODOWY ARMAGEDON

Marznący deszcz w Warszawie. Łatwo o złamanie nogi i długą wizytę w szpitalu. Warunki na drogach są katastrofalne!

2022-12-20 7:26

Marznące opady deszczu występują we wschodniej połowie kraju, jednak część z nich dotarła do stolicy. W najbliższym czasie będą się one jeszcze utrzymywać, powodując gołoledź i znacząco pogarszając warunki na drogach. Jest bardzo ślisko więc łatwo o kolizję lub złamanie kończyny. Uważajcie na siebie przed okresem świąt Bożego Narodzenia!

Groźna gołoledź w całej Warszawie. Uważajcie na siebie!

We wtorek 20 grudnia, nad Polską ze wschodu na zachód będzie przemieszczał się ciepły front atmosferyczny. Mieszkańcy będą mogli odetchnąć, bo termometry w ciągu dnia pokażą temperaturę nawet do 8 stopni Celsjusza. To jednak nie moment na pełny luz.

Taka temperatura oznacza roztopy. Zalegający lód i śnieg zaczną się rozpuszczać, tworząc niebezpieczną, mokrą nawierzchnię na ziemi. Najgorzej będzie w pierwszej części dnia, jednak powinniśmy zachować ostrożność cały czas!

Szłam rano o 4:40 ul. Międzyborska od ul. Sygietyńskiego do Stanów Zjednoczonych, dalej Stanów Zjednoczonych do przystanku osiedle Majdańska. Nie dało się iść, po drodze przewróciłam się. Nie ma żadnych służb, żeby posypywali czymkolwiek chodniki. Na drodze są pługi i posypują, ale na chodnikach nikt – mówiła w rozmowie z RMF pani Basia.

Warunki na drogach są katastrofalne. Uwaga na gołoledź

Kierowcy, którzy rano podróżują do pracy przestrzegają przed tragicznymi warunkami na drodze.

Karolina pisze: „Wypadałoby to posypać. Ludzie jakoś muszą dojść i dojechać do pracy”. Katrina dodaje: „Szłam dziś ul. Towarową od Warszawy Głównej do Ronda Daszyńskiego, jest masakra. Warszawa zapewnia darmowe lodowisko. Ciekawe czy będzie wypłacać odszkodowania za skutki piruetów”.

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego pojawił się krótki komunikat informujący o utrudnieniach na drodze.

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi (opady marznącego deszczu) występują duże utrudnienia w kursowaniu pojazdów WTP. Możliwe są opóźnienia i odwołania kursów – czytamy.

Sonda
Boisz się zimą kierować samochodem?
Potężna gołoledź w Warszawie. Lód pokrył dosłownie wszystko

Zima to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych. 

Posłuchaj, jak naprawdę wygląda życie na ulicy.

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki