Legionowo: Pierwszy maseczkomat stanął w centrum miasta. Czy warto w nim kupić maseczkę? [GALERIA]

2020-04-15 17:35
Pierwszy maseczkomat stanął w Legionowie
Autor: Izabella Radecka

Od czwartku noszenie maseczek w przestrzeni publicznej staje się obowiązkowe. W Legionowie, podobnie jak w wielu innych miastach, pojawił się maseczkomat. Ile zapłacimy w nim za maseczkę? Czy to się opłaca?

Od czwartku na ulicach i we wszystkich miejscach publicznych obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Zwolnieni z tego obowiązku będę tylko nieliczni: m.in. do dzieci w wieku do lat dwóch oraz "osoby niezdolne do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa".

Samorząd Mazowsza za pieniądze Unii Europejskiej kupił transport środków ochrony osobistej! Trafi do Warszawskich szpitali!

Oznacza to zarazem, że maseczki stają się produktem pierwszej potrzeby. Ich sprzedażą zajęły się m.in. popularna Żabka i Poczta Polska. A na ulicach miast pojawiły się maseczkomaty. Taki też stanął w Legionowie, na roku ul. Piłsudskiego i Batorego. Czy opłaca się kupić w nim maseczkę?

W Warszawie można zrobić test na koronawirusa nie wysiadając z samochodu!

8.99 zł za maseczkę to nie jest cena bardzo konkurencyjna, szczególnie jeśli porówna się ją z ofertą Żabki, gdzie płaci się niespełna 17 zł za opakowanie 10 maseczek. Jednak z drugiej strony na poczcie maseczka jest o złotówkę droższa. Na bazarach (tych otwartych) maseczki też są tańsze - po 6-7 zł - jednak zawsze pozostaje problem higieny. Wybór jak zwykle jest kwestią indywidualną.

Zapomnijcie o wakacjach takich, jak w zeszłym roku! Koronawirus wszystko zmienił!

Kup najnowszy Super Express bezpiecznie i nie wychodząc z domu! Wystarczy kliknąć TUTAJ!

Super Raport 15.04 - Goście: Robert Winnicki, Roman Osica
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE