Lektor Google Maps powrócił! Kierowcy nie chcieli słuchać poleceń maszyny!

2020-05-31 22:14 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Pożegnanie polskiego lektora Google Maps
Autor: YouTube Pożegnanie polskiego lektora Google Maps

Google wycofał się ze swojej ostatniej kontrowersyjnej zmiany. Głos Jarosława Juszkiewicza, który kierowcy słyszeli korzystając z nawigacji na chwilę zastąpiła maszyna. Po protestach użytkowników, Google poszedł po rozum do głowy. Przynajmniej na razie.

Dziennikarz Polskiego Radia, Jarosław Juszkiewicz jest też profesjonalnym lektorem, którego zna wielu polskich kierowców. Od 2008 roku współpracuje z polskim oddziałem Google jako syntezator mowy w nawigacji. Kilka dni temu firma podjęła decyzję, że naturalny głos zastąpi maszyna, która będzie wydawać bardziej konkretne komendy i dawać możliwość nagrania większej liczby komunikatów. 

Mazowsze: Nowa metoda oszustów! Podszywają się pod pracowników Ministerstwa Finansów

Lektor pożegnał się ze swoimi fanami za pośrednictwem filmu na You Tube. Zmiana została przyjęta z ogromnym rozgoryczeniem. Użytkownicy domagali się powrotu lektora. Napływało tysiące skarg. Zostały najwyraźniej potraktowane przez zespół Google poważnie, ponieważ Jarosław Juszkiewicz powrócił do nawigacji. Nagrał też kolejny film, tym razem dziękuje w nim swoim fanom i wita z powrotem, kierowców chcących dojechać do celu. - Wygląda na to, że spędzimy jeszcze trochę czasu razem. Przynajmniej do momentu, gdy mój cyfrowy następca nie zostanie udoskonalony - powiedział Jarosław Juszkiewicz. 

Żuraw ukrzyżowany w kukurydzy! Sprawka właściciela czy złośliwego sąsiada?

Zobacz rozczulający film, który lektor znów opublikował na You Tube.

Warszawa: Zwężają trasę S8! Drogowcy poprawiają fuszerkę z poprzednich lat

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA PŁONĄCEGO BMW NA MOŚCIE PÓŁNOCNYM:

Super Raport 29 V (goście: Kukiz, Flisiak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.