Lockdown w Warszawie. Rafał Trzaskowski apeluje do mieszkańców: "Możesz pomóc"

2021-04-14 12:30 Alicja Guz
Rafał Trzaskowski
Autor: Marek Kudelski/Super Express Rafał Trzaskowski

Lockdown w Warszawie trwa w najlepsze. W środę na konferencji minister zdrowia ogłosił przedłużenie obostrzeń o kolejne tygodnie. Hotele zamknięte będą do 3 maja. Gastronomia również jeszcze nie zostanie otwarta. Tymczasem Rafał Trzaskowski apeluje do warszawiaków, by pomagali lokalnym knajpom.

Lockdown w Warszawie jest przykrą rzeczywistością. Co chwila słychać o kolejnych lokalnych przedsiębiorcach, których biznesy są już na skraju bankructwa. Tymczasem w środę podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń o kolejne tygodnie. Nadal pozostaną zamknięte galerie, lokale gastronomiczne, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Planowo do 25 kwietnia. Hotele mają pozostać zamknięte do 3 maja. Chociaż i te terminy mogą jeszcze ulec zmianie.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy postanowił zaapelować do mieszkańców stolicy o wsparcie lokalnych biznesów gastronomicznych, nad którymi wisi widmo bankructwa. "Restauracje, kawiarnie - cała branża gastronomiczna z powodu pandemii boryka się z gigantycznymi problemami. Możesz pomóc lokalowi z Twojej okolicy przetrwać ten trudny czas. Zamów coś na wynos lub do domu, żebyśmy po pandemii znów mogli spotkać się naszych ulubionych knajpach" - napisał w mediach społecznościowych Trzaskowski.

Do wpisu prezydent stolicy dołączył również niespełna minutowy filmik, w którym wystąpił, trzymając kubek kawy zakupionej na wynos. - Choć nie możemy żadnej z nich odwiedzić w taki sposób, do jakiego się przez lata przyzwyczailiśmy, możemy coś zamówić do domu albo wziąć coś na wynos - tak jak ja dzisiaj wziąłem tę kawę - powiedział Trzaskowski.

- Jasne, wszyscy musimy w czasie pandemii liczyć się z pieniędzmi, ale raz na jakiś czas warto kupić coś „na mieście”. Żebyśmy po czasie pandemii i obostrzeń mogli wrócić do naszych ulubionych lokali. Dziś kupiona kawa to istnienie Twojej ulubionej kawiarni w przyszłości. (...) Wspierajmy lokalne knajpy! - zaapelował do warszawiaków.

Jak przekazała Polska Agencja Prasowa, Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej wystosował do rządu apel o zezwolenie na uruchomienie ogródków gastronomicznych od 1 maja 2021 roku. W rozmowie z PAP sekretarz generalny zarządu IGGP Sławomir Grzyb powiedział, że otwarcie ogródków pozwoli restauracjom bezpiecznie wrócić do działalności. "Na wolnym powietrzu nie ma czego wietrzyć, a branże zamknięte muszą wrócić do pracy" - zaznaczył w rozmowie. Czy rząd zdecyduje się na taki krok?

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE