Makabra tuż pod Pałacem Kultury. Na Marszałkowskiej leży noga, kawałek dalej ciało [ZDJĘCIA]

2021-07-18 2:31

Tragiczny wypadek w samym centrum Warszawy. W pobliżu skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Złotej samochód osobowy śmiertelnie potrącił pieszego. Według relacji świadków, mężczyzna przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Życia pieszego nie udało się uratować, zginął na miejscu. Niewykluczone, że ofiara była niepełnosprawna - na jezdni leżą rozrzucone inwalidzkie kule.

Do tragicznego wypadku w centrum Warszawy doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około godziny 1 w nocy samochód osobowy marki porsche potrącił około 50-letniego mężczyznę na ulicy Marszałkowskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Złotą. Jak relacjonują świadkowie tragedii, pieszy przebiegał przez drogę w niedozwolonym miejscu. Informację o wypadku potwierdza st. kpt. Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

ZOBACZ KONIECZNIE: Gwiazda internetu zabiła inwalidę na Marszałkowskiej. Rozczłonkował ciało luksusowym Porsche

- Wypadek miał miejsce około godziny pierwszej w nocy. Pieszy najprawdopodobniej przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i został potrącony przez jadący ulicą Marszałkowską samochód osobowy. Mężczyzna zginął na miejscu - relacjonuje w rozmowie z SE st. kpt. Michał Konopka.

Siła uderzenia była tak duża, że szczątki pieszego znalazły się oddalone od siebie o kilka metrów. W pobliżu miejsca wypadku rozrzucone były też inwalidzkie kule, na jezdni leżał but. Na miejscu wciąż pracuje policja i prokurator. Służby będą prowadzić dochodzenie w sprawie wyjaśnienia okoliczności tragicznego wypadku. 

Jak w rozmowie z SE przekazała Monika Nawrat z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, kierujący białym porshe 27-latek był trzeźwy. 

Utrudnienia w nocnej komunikacji. WTP wydał komunikat

W związku z wypadkiem zablokowany był przejazd ulicą Marszałkowską od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich. Warszawski Transport Publiczny poinformował o utrudnieniach w kursowaniu linii nocnych. - Linie N35, N38, N85 i N88 kierunek Centrum zostały skierowane na trasę objazdową ulicami: Świętokrzyska - Jasna - Zgoda - Krucza - Al. Jerozolimskie - Centrum 06 (z pominięciem przystanku Centrum 03). Linia N42 kierunek Dw. Centralny została skierowana na trasę ulicami: Marszałkowska - Świętokrzyska - E. Plater - Al. Jerozolimskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE