Kontener na zwłoki w Szpitalu Południowym

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE UM, EAST NEWS Kontener na zwłoki w Szpitalu Południowym

Masakra! Zabrakło miejsc w prosektorium. Przed Szpitalem Południowym stanął kontener na zwłoki

2021-10-25 9:45

W prosektorium Szpitala Południowego w Warszawie brakuje już miejsc. Przed budynkiem stanął kontener, przypominający zwykłą chłodnię. Okazuje się, że jest to nic innego, jak duży pojemnik do przechowywania ciał. Wszystko dlatego, że szpital był normalną placówką, a teraz funkcjonuje jako covidowy. Od tamtej pory Ilość zgonów dramatycznie wzrosła.

Czwarta fala pandemii COVID-19 nabiera tempa. Chorych stopniowo przybywa, co za tym idzie rośnie liczba zgonów. Szpital otrzymał dodatkowe łóżka i respiratory. W czwartek 21 października przy budynku ustawiono również charakterystyczny kontener, który pełni rolę przenośnego prosektorium. Placówka zwróciła się o jego udostępnienie, gdyż posiada jedynie 16 miejsc na zwłoki. Przenośna chłodnia zwiększy ilość o kolejne 20.

Władze miasta zapewniają, że szpital na Ursynowie został doposażony w dodatkowe łózka i respiratory. Problem w tym, że mimo tego zaczyna brakować miejsc. Według danych ratusza 21 października zajętych było 234 z 260 łóżek i 37 z 40 respiratorów. Wszystko wskazuje na to, że chorych będzie coraz więcej, twierdzą tak wszyscy specjaliści.

Zobacz także: Zbrodnia w butiku Ultimo. Skazana za morderstwo Beata jest niewinna? Tajemniczy list w tle

Dramatyczne wyznanie prezesa szpitala: "Popłakałem się"

Na temat sytuacji w swoim szpitalu wypowiedział się Artur Krawczyk, prezes Szpitala Południowego w Warszawie.

- Umiera nawet 80 proc. pacjentów, którzy przebywają pod respiratorami. Epidemia się rozpędza - powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Przenośne prosektorium to bardzo smutny widok, nawet dla doświadczonych pracowników służby zdrowia. -  Kiedy wczoraj do niego wszedłem i zobaczyłem zwłoki w białych workach, po prostu się popłakałem - wyznał Krawczyk.

Rzeczniczka wojewody mazowieckiego zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą. Władze planują otwarcie szpitala tymczasowego, który będzie mógł przyjmować chorych w razie spodziewanej eksplozji zakażeń wirusem.

Sonda
Chorowałeś na Covid-19?
Przedstawiciele miasta przejęli szpital Południowy. Weszli w asyście straży miejskiej