Maków Mazowiecki. Zniszczył kościelne obrazy, twierdzi, że się potknął

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Zniszczył obrazy. Twierdzi, że się potknął

Maków Mazowiecki. Zniszczył kościelne obrazy, twierdzi, że się potknął

2022-08-02 17:35

Nawet do 5 lat za kratkami grozi 38-latkowi, który zniszczył obrazy w kościele w Makowie Mazowieckim. Mężczyzna tłumaczył się policji, że... potknął się o wizerunki świętych.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Makowie Mazowieckim. Jak podaje policja, według relacji kobiety, która była świadkiem zdarzenia, mężczyzna kopnął w zgromadzone w bocznej nawie wizerunki świętych używane na ogół w czasie procesji. Gdy ta z oburzeniem zareagowała na jego zachowanie, mężczyzna szybko wybiegł z kościoła.

Kobieta opisała policjantom wygląd sprawcy. W poniedziałek mundurowi ustalili i zatrzymali podejrzanego. To 38-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego.

CZYTAJ TEŻ: Zginął przed własnym domem, gdy naprawiał auto. Dramat pod Makowem Mazowieckim

Mężczyzna przyznał się, że to on uszkodził obrazy. Oświadczył, że nie było to jednak działanie celowe. Tłumaczył policjantom, że po prostu potknął się o obrazy i zaczęły się one przewracać. Za zniszczenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Barokowy dzwon odzyskał serce. Przełomowe odkrycie pod Kołbaskowem
Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany