Małgorzata Trzaskowska - wiek, zawód, wykształcenie, Instagram. Co warto wiedzieć o żonie Rafała Trzaskowskiego?

2020-07-24 5:55 STAN
Małgorzata Trzaskowska i Rafał Trzaskowski
Autor: Instagram/gosia.trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska to żona Rafała Trzaskowskiego - kandydata na prezydenta Polski. Ile ma lat? Czym się zajmuje? Czy jest aktywna w mediach społecznościowych i czy jest aktywna podczas kampanii prezydenckiej? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Małgorzata Trzaskowska - kim jest?

Małgorzata Trzaskowska to żona Rafała Trzaskowskiego, kandydata na prezydenta Polski w wyborach prezydenckich 2020 i obecnego prezydenta Warszawy. Urodziła się w Rybniku. Studiowała na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, ale ukończyła studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ma brata, ale także siostrę bliźniaczkę. Jest żoną Rafała Trzaskowskiego od 18 lat. Mają dwójkę dzieci - syna Stanisława i córkę Aleksandrę. Mieszka z nimi też pies Bąbel.

Małgorzata Trzaskowska - zawód

Małgorzata Trzaskowska pracowała w warszawskim ratuszu, ale zrezygnowała ze stanowiska, gdy jej mąż został prezydentem Warszawy.

Czytaj także: Pierwsza dama - ile zarabia? Obowiązki, emerytura, przywileje. Czym się zajmuje?

Małgorzata Trzaskowska - przyszła pierwsza dama?

Małgorzata Trzaskowska jest aktywna podczas kampanii prezydenckiej męża. Jeździ z nim na spotkania wyborcze, rozmawia z kobietami. Założyła też profile w mediach społecznościowych. Żona Trzaskowskiego zapewnia, że jeśli zostanie pierwszą damą, będzie walczyła o prawa kobiet.

- Wszystkie kobiety, które spotkałam dziś w Przecławiu, w Skierniewicach, w Łodzi mówią to samo: chcemy, aby nasz głos był słyszany. Dlatego ja chcę być Waszą - naszą - rzeczniczką. Rzeczniczką Polek! - napisała na Instagramie Małgorzata Trzaskowska.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski opublikował program wyborczy. Co proponuje kandydat KO na prezydenta?

Co to jest cisza wyborcza? Komunikat PKW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.