Mandaty karne 2016. Gdzie płacić od tego roku?

i

Autor: fot. EskaINFO.pl Mandaty karne 2016. Gdzie płacić od tego roku?

Mandaty karne. Gdzie płacić? Można przez internet

2018-05-04 11:00

Od jakiegoś czasu obowiązują nowe przepisy dotyczące miejsca płacenia mandatów. Sprawami mandatów nie zajmują się już urzędy wojewódzkie. To w takim razie gdzie można zapłacić mandat? Podpowiadamy!

O tym, że zmieniło się miejsce prowadzona spraw mandatowych (wystawianych od stycznia 2016 r.) informują urzędy wojewódzkie. - Prowadzeniem spraw mandatów wystawionych już w nowym roku zajmuje się Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu - wyjaśnia wojewoda mazowiecki.

Inaczej jest jeszcze w przypadku starszych mandatów, wystawionych do 31 grudnia 2015 r. Sprawy związane z tymi mandatami można jeszcze załatwiać w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak sprawdzić punkty karne przez internet? Gdzie można to zrobić? [PORADNIK]

Wprowadzone 1 stycznia 2016 r. zmiany w przepisach sprawiły, że dotychczasowe kompetencje wojewodów dotyczące mandatów karnych zostały przekazane Naczelnikowi Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. - Zajmuje się on również prowadzeniem ewidencji tych należności, windykacją, a także udzielaniem ulg w spłacie (rozkładanie na raty, odroczenie terminu płatności, umorzenie) - tłumaczy wojewoda.

Gdzie płacić mandaty?

Od początku tego roku płatności za mandaty karne (wystawione po 1.01.2016) trzeba dokonywać na rachunek:

  • 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000
  • Adres: Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu, ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole

W tytule płatności należy wskazać serię i numer mandatu.

Na poczcie online

Z początkiem kwietnia 2018 roku Poczta Polska wprowadziła usługę, dzięki której za mandaty karne można płacić przez internet. Należy wejść na stronę poczta-polska.zaplacmandat.pl. Tam trzeba podać kwotę, serię i numer mandatu oraz dane osobowe. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany