Manifestacja przeciw imigrantom w Warszawie ODWOŁANA! Ratusz nie wydał zgody

2015-09-09 16:13
VIKTOR ORBAN DO UCHODŹCÓW: WYNOŚCIE SIĘ.
Autor: East News

12 września ulicami Warszawy miał przejść marsz „Polacy przeciw imigrantom”. Ratusz nie wydał jednak zgody na odbycie się marszu. Demonstracja nie może zatem się odbyć.

12 września miała się odbyć manifestacja „Polacy przeciw imigrantom”. Miała się zacząć o godzinie 16 na Placu Defilad w Warszawie. Organizatorem akcji była ONR Brygada Mazowiecka przy wsparciu Polska Niepodległa oddział Pruszków oraz Nie Dla Islamizacji Europy. Dlaczego protest miał się odbyć akurat akurat 12 września? Data ta nie została przypadkowo wybrana przez organizatorów wydarzenia. 12 września 1683 roku pod dowództwem Jana III Sobieskiego wojska polsko-austriacko-niemieckie stoczyły bitwę z Imperium Osmańskim. Imperium Osmańskie przegrało.

Urząd miasta odmówił zgody na organizację demonstracji "Polacy przeciw imigrantom". - W świetle zgłoszenia jakie do nas wpłynęło - demonstracji mającej na calu "pokazanie sprzeciwu wobec muzułmańskich imigrantów" oraz "przypomnienia wiktorii wiedeńskiej" - podjęliśmy decyzje o zakazie zgromadzenia - ogłosił wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. W tym samym czasie na placu Defilad odbywa się inna, zgłoszona wcześniej impreza. To był drugi powód odmowy.

Chęć wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku zgłosiło ponad 42 tysiące osób. Na stronie wydarzenia organizator napisał, że nie zamierza się poddać i chce, żeby manifestacja odbyła się mimo wszystko. - Słuchajcie III RP cofnęła nam zgodę na manifestowanie swoich poglądów. Kneblują nam usta, wprowadzają cenzurę ale MY POLACY SIĘ NIE PODDAMY! Czekajcie spokojnie w gotowości - w tej chwili zastanawiamy się jak rozwiązać sprawę. Będziemy Was informowali na bieżąco o ustaleniach - czytamy na stronie wydarzenia.

Zobacz też: Polski nie stać na przyjęcie imigrantów? Unia daje na jednego 10 tys. euro

W związku z odwołaniem manifestacji na Twitterze rozgorzała dyskusja. Poniżej zamieszczamy niektóre z komentarzy.

W dyskusę włączył się również Robert Winnicki, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Winnicki zaapelował do organizatorów. - Nie jestem jej organizatorem, więc mogę tylko zaapelować do osób, które się tematem zajmują: nie poddawajcie się! - napisał na Facebooku.

Skandal!Właśnie dowiedziałem się, że warszawski ratusz zakazał sobotniej manfestacji przeciwko imigrantom. Nie jestem...Posted by Robert Winnicki on 9 września 2015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE