Nocna masakra na Targówku. Ukrainiec był pod wpływem alkoholu!

2021-09-27 16:02
Dramatyczna akcja straży na Targówku, musieli użyć sprzętu do rozcinania aut
Autor: WawaHotNews24 Dramatyczna akcja straży na Targówku, musieli użyć sprzętu do rozcinania aut

Poważny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zabranieckiej i Księżnej Anny na Targówku. Pjany kierowca wbił się tam w nadjeżdżającą osobówkę. Uderzenie było na tyle silne, że samochody uległy zmiażdżeniu. Strażacy przybyli na miejsce musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do ratowania zakleszczonego kierowcy renault. Sprawcą wypadku był kierujący skodą 36-letni Ukrainiec.

Kierującemu skodą udało się opuścić pojazd o własnych siłach, o dziwo nic mu się też nie stało. Niestety kierujący drugim samochodem nie miał tyle szczęścia. Po wydostaniu go z wraku pojazdu został przewieziony do szpitala. W samochodzie przebywał również pasażer, jednak udało mu się wydostać z samochodu bez pomocy strażaków. - Do zdarzenia doszło chwilę po 20. W akcji brały udział 2 zastępy straży pożarnej. Kierujący skodą nie skarżył się na żadne dolegliwości w związku ze zderzeniem. Poszkodowany kierowca został przekazany służbom medycznym - powiedział st. kpt. Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej. Ukrainiec został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Zdjęcia z miejsca wypadku napawają grozą. Uderzenie musiało być potężne, gdyż w jego wyniku samochody zgniotły się jak puszki po napojach.

Jak przekazała kom. Paulina Onyszko z praskiej policji, do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Zabranieckiej i Księżnej Anny. - 36-letni obywatel Ukrainy siedzący za kierownicą skody był nietrzeźwy. Pomiar wykazał około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a śledczy z Targówka wszczęli w tej sprawie śledztwo - dodała kom. Onyszko. 

Sonda
Czy sprawcy kolizji powinni być kierowani na prace społeczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE