Brakuje komuś maseczek. Tutaj je dostaniesz. Mamy cennik [GALERIA]

2020-04-15 17:38
Maseczkowy obłęd na bazarach
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Maseczkowy obłęd na bazarach

Jednorazowe, wielorazowe, bawełniane, z filtrem, bez filtra… maseczki na warszawskich bazarach to produkt wysoce pożądany. A jak rośnie popyt to i cena. Kilka dni po wprowadzeniu obowiązku zasłaniania twarzy, patrol „Super Expressu” sprawdził ceny masek ochronnych w stolicy. Sprawdziliśmy też ceny.

Od czwartku– zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia - mamy obowiązek osłaniania ust i nosa za każdym razem, gdy będziemy zmuszeni wyjść z domu. Lekceważący ten zakaz będą musieli się liczyć z wysoką karą - nawet 30 tys. zł. A policjanci nie są wyrozumiali, bo sytuacja jest szczególna.

Nowe sygnalizacje na Pradze i we Włochach. Drogowcy rozstrzygnęli przetarg

Skoro już trzeba się zasłaniać, to trzeba mieć czym. Popyt na maseczki ochronne urósł niewyobrażalnie, razem z cenami za ten produkt. Jeszcze kilka miesięcy temu za jednorazową maseczkę chirurgiczną mogliśmy zapłacić 40-50 gr., dziś ok 5  zł. Najbardziej oczywiste miejsca, gdzie można kupić to apteki. U farmaceutki w Ząbkach przy ul. Drewnickiej maseczki są po 6 zł ( chirurgiczne)  po 12 bawełniane. Ale uwaga! Ta apteka dowozi w okolicy leki i maseczki do domu bezpłatnie, wystarczy zadzwonić pod numer 227624618.

Maseczki jednorazowe wystarczają teoretycznie na 4 godziny. Więc ludzie szukają wielorazowych. Rozporządzenie resortu zdrowia nie nakazuje noszenia masek, istotne jest osłonięcie twarzy i nosa, a więc mogą być zwykłe, bawełniane, które wystarczy uprać i uprasować. A tu już na bazarach istna rewia mody! Czarne, białe, kolorowe, z materiału jak na majtki i z solidnej bawełny. Na bazarach wczoraj to był absolutny hit. - Sama je robiłam. To dobry sposób na zarobek. Wystarczy kawałek materiału, gumka i nitka. A można pomóc też innym – stwierdziła Elżbieta Kowalewska, sprzedająca maseczki na bazarze Szembeka po 10 zł za sztukę. Bywały i takie za 15 i 20 zł.

Ratusz chce zbudować kilkaset ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Apteka z Ząbek dowozi maski do domów
Autor: Apteka

Ceny za sztukę: 

Bazar Szembeka

Jednorazowe chirurgiczne – 5 zł

Bawełniane z wymiennym wkładem 9 zł

Robione własnoręcznie bez wkładów 10 zł

Sklep rowerowy przy Inżynierskiej

Bawełniane z filtrem 14 zł

Salon Firan Styl przy Dąbrowszczaków

Robione własnoręcznie bez wkładów 8 zł

Robione własnoręcznie z wkładem 10 zł

Hala Mirowska

Jednorazowa chirurgiczna 6-8zł

Hala Kopińska

Jednorazowa chirurgiczna 8 zł

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 15.04 - Goście: Robert Winnicki, Roman Osica
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE