Nowe sygnalizacje na Pradze i we Włochach. Drogowcy rozstrzygnęli przetarg

2020-04-15 16:46
Sygnalizacja świetlna zdj. ilustracyjne
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Sygnalizacja świetlna zdj. ilustracyjne

Drogowcy chcą poprawić bezpieczeństwo na kolejnych przejściach dla pieszych. Właśnie rozstrzygnęli przetarg na budowę nowych świateł na trzech zebrach przy Dworcu Wschodnim i jednej w alei Krakowskiej. Warte w sumie 3,5 mln zł inwestycje przeprowadzi firma Podkowa.

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi Zarząd Dróg Miejskich wybrał najkorzystniejsze oferty m.in. na budowę sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulic Kajki i Odrodzenia, Kajki i Alpejskiej i KOR i Zarankiewicza.

Test na KORONAWIRUSA z samochodu? ZOBACZ gdzie to jest MOŻLIWE! [GALERIA WIDEO]

Teraz przyszedł czas na nowe światła na trzech przejściach dla pieszych przez ul. Kijowską, w pobliżu Dworca Wschodniego i przejściu przez al. Krakowską przy ul. Lipowczana.

MAKABRA! Zasłabł za kierownicą i zdemolował telewizję

Dziś zebry przy Dworcu Wschodnim rozprowadzają ruch pieszy przez cztery pasy ul. Kijowskiej i przez torowisko. Nowe światła mają uporządkować ruch i ułatwić pieszym przekroczenie jezdni. Wszystkie przejścia drogowcy wyposażą w nowoczesne urządzenia sygnalizacyjne, których praca będzie skoordynowana z pozostałymi światłami w ciągu ul. Kijowskiej. Koszt tej inwestycji to 1,364 mln zł.

Prawdziwa GROZA: kochanek groził, że obleje partnerkę KWASEM! Od dawna ją katował!

Nowa sygnalizacja ma zapewnić pieszym bezpieczne przekraczanie jezdni i torowiska tramwajowego również na al. Krakowskiej w pobliżu ul. Lipowczana. Do pokonania są tam 3 pasy ruchu w każdym kierunku, w warunkach intensywnego ruch pojazdów. Przy okazji budowy świateł chodnik w rejonie przejścia dla pieszych zostanie wyremontowany. Na wykonanie tych prac wybrany wykonawca będzie miał 120 dni od momentu zawarcia umowy. Wykonawca za wybudowanie sygnalizacji otrzyma 2,144 mln zł.

Warszawa: Ciężarówka zerwała sieć trakcyjną. Utrudnienia w komunikacji

Oba projekty przewidują montaż sygnalizacji dźwiękowej oraz automatycznej detekcji pieszych i pojazdów. Na chodnikach zostaną też wykonane pasy prowadzące, które ułatwiają osobom niewidomym orientację w przestrzeni.

Dzieciaki włamały się po słodycze. Za kradzież GROZI im nawet do 10 lat WIĘZIENIA!

Przejścia przez Kijowską i al. Krakowską są jednymi z najniżej ocenionych w przeprowadzonym przez ZDM audycie bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Do tej pory ZDM zbadał ponad 3 tysiące zebr. Na podstawie wyników audytu drogowcy planują działania związane z poprawą bezpieczeństwa.

Ukradł tablet z salonu i czmychnął! ŚCIGAJĄ go policjanci w stolicy

Teraz drogowcy będą się przygotowywać do podpisania umowy z wykonawcą. Nowe światła mogą pojawić się jeszcze latem tego roku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Największy samolot świata wylądował w Polsce. Tak wyglądał rozładunek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE